Šiltuoju metų laiku, kaip įprasta, gatvėse galima išvysti nemažai dviračių transporto priemonių, tarp kurių - ir motoroleriai,  motociklai. Tačiau kol vieni džiaugiasi vasarišku keliavimo būdu, kiti jį keiksnoja - jonavietis Edgaras pasakoja negalintis naktimis atsidaryti langų, nes tuomet ramybę drumsčia triukšmingi motociklininkai. 

Trukdo ilsėtis

,,Jonavoje daugėja motociklų. Viskas su tuo kaip ir gerai, bet dalis jų savo triukšmu peržengia bet kokias padorumo ribas. Kaip naktį miegoti, kai vos užmerkus akis, prabundi nuo griausmingo riaumojimo arba įkyraus zvimbimo? Taip gali ir sveikata sušlubuoti... Ką jau kalbėti apie vaikų miegą?

Kiek žinau, transporto priemonių triukšmo lygis turi tam tikras leistinas ribas. Ar motociklininkams jos negalioja? Dabar prisidaro tokių išmetimų, kad garsas būtų kuo didesnis ir nesvarbu net, kad pats motociklas tai jau vos juda... Tikrai neturiu nieko prieš motociklus, bet jei triukšmo ribos pažeidžiamos, pažeidėjai turi būti baudžiami", - savo nuomonę išdėstė vyras.

Gautas ne vienas pranešimas

Kaip paaiškėjo susisiekus su Kauno apskr. VPK, triukšmingi motociklininkai trukdo ne tik Edgarui - nuo šių metų pradžios iki liepos 28 d. buvo gauti 5 pranešimai dėl motociklų keliamo triukšmo Jonavos mieste (Žemaitės g., Žeimių g., J. Basanavičiaus g., Sodų g., Vasario 16-osios g.).

,,Daugiau pranešimų gauta dėl motociklų vairuotojų keliamo pavojaus eismo saugumui, kuomet galimai nesilaikoma nustatyto saugaus greičio", - nurodė komisariatas.

Numatytos baudos

Pasiteiravus, kokiomis priemonėmis nustatoma, ar transporto priemonės skleidžiamas garas - leidžiamose ribose, komisariatas nurodo, kad naudoja inovatyvią priemonę – triukšmo matuoklį, kurį pasitelkus yra nustatomas transporto priemonių skleidžiamas triukšmo lygis.

,,Jeigu transporto priemonės skleidžiami garso decibelai viršija nustatytą gamintojo normą taikoma bauda už nustatytos tvarkos nesilaikymą pagal LR ANK 48 str. Pirmą kartą nusižengus bauda nuo 100 eurų iki 600 eurų, pakartotinai – nuo 500 eurų iki 1 tūkst. eurų ir naikinama privalomoji techninė apžiūra", - teigė komisariatas. 

Skirs dėmesio Jonavai

Artimiausiu metu pareigūnai Jonavoje žada surengti policinę priemonę skirtą transporto priemonių triukšmo lygiui patikrinti.

Apie triukšmo ribas

Primenamas ir galimas decibelų kiekis skirtingų kategorijų transporto priemonėms.

Transporto priemonių skleidžiamo variklio triukšmo reikalavimus nustato Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro įsakymu Nr. 3-169 patvirtintas „Kelių transporto priemonių variklių triukšmo ribinių dydžių ir jų nustatymo tvarkos aprašas“. Įstatyme apie ramybės ar poilsio metu keliamus reikalavimus nekalbama, jame nustatyti aiškūs reikalavimui eisme dalyvaujančioms, konkrečioms transporto priemonių kategorijoms:

 

L kategorijos transporto priemonių skleidžiamo triukšmo lygis neturi viršyti nurodyto gamintojo lentelėje. Neturint gamintojo duomenų triukšmo lygis neturi viršyti apraše nurodytos ribos, kuri yra skirtinga, atsižvelgiant į transporto priemonės variklio darbinį tūrį (cm3). Pavyzdžiui žemiausia triukšmo riba yra taikoma transporto priemonėms, kurių darbinis tūris neviršija 80 (cm3), ji yra 91 dB (A), palyginus transporto priemonių, kurių darbinis tūris yra daugiau nei 1000 (cm3), triukšmo riba yra 106 dB (A).

 

M kategorijos (lengvieji automobiliai) transporto priemonių skleidžiamas variklio triukšmo lygis yra vertinamas, atsižvelgiant:a) Į kuro tipą, vieni reikalavimai keli benzininiams varikliams, kiti dyzeliniams;b) Į registracijos metus, registruoti iki 2002 m. sausio 1 d., registruoti po 2002 m. sausio 1 d.;c) Į variklio galią, galia iki 150 KW, galia daugiau nei 150 kW.Transporto priemonėms – Dyzeliniu varikliu, galia iki 150 kw, registracija iki 20020101- variklio triukšmo riba - 94 dB (A), galia daugiau nei 150 kw - 96 dB (A);Transporto priemonėms – Benzininiu varikliu, galia iki 150 kw, registracija iki 20020101- variklio triukšmo riba - 91 dB (A), galia daugiau nei 150 kw - 93 dB (A);Transporto priemonėms – Dyzeliniu varikliu, galia iki 150 kw, registracija po 20020101- variklio triukšmo riba - 90 dB (A), galia daugiau nei 150 kw - 92 dB (A);Transporto priemonėms – Benzininiu varikliu, galia iki 150 kw, registracija po 20020101- variklio triukšmo riba - 87 dB (A), galia daugiau nei 150 kw - 89 dB (A);

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: