Kas yra vartotojas ir kokios jo teisės? Kas tai yra klaidinanti ir nepageidaujama reklama? Kaip atpažinti netikrus komentarus? Į šiuos ir kitus klausimus Teisingumo ministerija kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba bei Europos vartotojų centru Lietuvoje siūlo atsakyti vyresnių klasių moksleiviams. Iniciatyva „Moksleivi, sužinok savo teises!“ atvers unikalią galimybę visų mokyklų moksleiviams nuotolinėse pamokose patraukliu būdu sužinoti apie vartotojams iškylančius iššūkius.  

Per nuotolinę pamoką tiesiogiai su vartotojų teisių apsauga dirbantys specialistai moksleiviams žaismingai pateiks pagrindinę informaciją apie vartotojų teises ir pareigas, papasakos įdomių pavyzdžių, atsakys į rūpimus klausimus, organizuos įdomias diskusijas ir praktinius žaidimus.

„Itin svarbu vaikus ir paauglius apsaugoti nuo klaidinančios ar agresyvios patirties internete, o investuoti į vartotojų švietimą reikia įvairiais gyvenimo etapais, pradedant nuo pat mokyklos. Todėl siekiame sudaryti galimybę vaikams žaismingu ir patraukliu būdu dalyvauti švietėjiškoje iniciatyvoje ir sužinoti savo teises, pareigas bei grėsmes internete. Teisinio švietimo svarba pabrėžiama ir Europos Komisijos Naujojoje vartotojų darbotvarkėje, kuri skatina labiausiai pažeidžiamų vartotojų grupių, tarp jų ir vaikų, platesnį informavimą bei edukacines veiklas“, – akcentuoja  teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Kaip pastebi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorė Neringa Ulbaitė, vaikai yra ypač imlūs naujovėms, įvairiems viliojantiems pasiūlymams internete. „Daugiau šviečiant ir informuojant moksleivius, galima išugdyti racionaliai mąstantį ir apgalvotai sprendimus priimantį vartotoją. O išgirdęs apie tykančius pavojus ir apgaules internete, moksleivis įspės ir savo tėvus, senelius, draugus“, – teigia N. Ulbaitė.

Teisingumo ministerija kviečia vyresniųjų klasių mokytojus, susidomėjusius nuotolinių pamokų apie vartotojų teises iniciatyva, kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą el. paštu: milda.deimante@vvtat.lt.

Iniciatyva „Moksleivi, sužinok savo teises!“ tęsis iki šių mokslo metų pabaigos.
 

Taip pat skaitykite: