Dar prieš savaitę AB ,,Achema" išplatino pranešimą, kuriame teigta, jog visoje Europoje drastiškai išaugus gamtinių dujų kainai, bendrovė laikinai pristabdė keletą gamybos agregatų. Tuomet akcentuota, kad nors šiuose gamybiniuose padaliniuose dirba maždaug trečdalis visų įmonės darbuotojų, siekiant užtikrinti darbuotojų gerovę, į dalines prastovas išleista tik nedidelė jų dalis: praėjusią savaitę dalinėse prastovose buvo apie 30, o šią savaitę apie 60 darbuotojų iš gamybos padalinių bei administracijos. Spalio mėnesį jie dirbs pagal laikinų prastovų modelį – pamainomis kas dvi savaites. Visgi,  patys darbuotojai tikina nujaučiantys, kad jų gali laukti prastesni laikai nei žadėta.

Tariamasi dėl pilnų prastovų?

,,Bendrovė garsiai skelbia, kad rūpinantis darbuotojais jie bus išleisti dalinių prastovų, bet ne vienas iš mūsų jau yra matęs lapkričio grafikus, kuriuose eisime į pilnas prastovas. Paprašius paaiškinti, kodėl viešai sakoma viena, o mums kalbama kas kita, tiksli informacija nepateikiama. Nežinome, nei ką galvoti, nei kam ruoštis", - pasakojo į redakciją paskambinęs AB ,,Achema" darbuotojas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

Ko ne identiškai savo nuogąstavimus šią savaitę nupasakojo ir kitas skaitytojas Mindaugas. Anot jo, darbuotojai jau buvo matę lapkričio mėnesio grafikus, kuriuose - pilnos prastovos.

Dabartinė situacija

Paprašius, kad situaciją pakomentuotų pati AB ,,Achema", jos generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas akcentavo, jog dabartiniu režimu bendrovė dirbs iki spalio pabaigos.

,,Dalinėse prastovose, dirbant kas dvi savaites, ir šią savaitę yra apie 60 darbuotojų", - teigė R. Miliauskas.

Tikslaus atsakymo neturi

Pasiteiravus dėl planų lapkričio mėnesiui, paaiškinta, kad ateinančio mėnesio darbo režimas priklausys ne tik nuo gamtinių dujų kainų Europoje, bet ir nuo to, kaip toliau elgsis trąšų rinka reaguojant į rekordiškai aukštas gamtinių dujų kainas.

,,Dabar, kai daugelis trąšų gamyklų Europoje stabdo veiklą arba mažina savo gamybos pajėgumus, formuojasi azoto trąšų trūkumas, kurio trąšų gamintojai pilnai neįstengs patenkinti.

Europos šalyse trąšos brango skirtingai, bet vidutiniškai pasaulyje azoto trąšos lyginant praėjusių metų spalį su šių metų tuo pačiu mėnesiu, pabrango 2-3 kartus. Palyginimui praėjusių metų lapkričio vidutinė gamtinių dujų kaina buvo 16 Eur/MWh, o šių metų lapkričio mėn. kaina formuojasi apie 100 Eur/MWh, t.y. 6,2 karto daugiau", - teigė R. Miliauskas.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: