,,6-14 metų vaikai kviečiami į Jonavos baseino stovyklą. Stovyklos metu vaikai, nemokantys plaukti ar kam nedrąsu vandenyje, turės galimybę mokytis plaukti ir tobulinti plaukimo bei kitus sportinius įgūdžius. Stovyklos programoje numatytos įvairios sportinės treniruotės, plaukimo pamokos bei linksmos pramogos. (...)", - toks Jonavos baseino skelbimas buvo publikuojamas gegužės mėnesio pabaigoje žadantis, kad stovykla ,,Šlapia vasara" startuos birželio pabaigoje.


Buvo skelbiama, kad stovykla turės kelias pamainas ir dvi amžiaus grupes, o vietų skaičius ribotas, tad raginama skubėti registruotis. 


Jonaviečiams pasiūlymas tapo viliojantis, mat 5 dienų vaikų užimtumui buvo siūlomi ne tik plaukimo mokymai, įgūdžių tobulinimas, bet ir smagios veiklos  bei maitinimas.


Tačiau suskubę savo vaikus registruoti tėvai sulaukė nemalonaus akibrokšto. Stovyklai neprasidėjus, stovyklautojai sulaukė laiškų, kad stovykla ,,Šlapia vasara" atšaukiama dėl darbuotojų stokos, o sumokėti klientų pinigai bus grąžinti.

Tėvai  įsiuto, viešojoje erdvėje liejo pykti ir niekaip nesuprato, kodėl baseino administracija, prieš organizuodama stovyklą, nepasirūpino reikiamu darbuotojų skaičiumi. Klausimai dėl šios situacijos pasiekė ir portalo redakciją.


,,Norėčiau pasiteirauti, ar tai normali praktika, kai įstaiga skelbiasi ir kviečia vaikus į vasaros stovyklą (mums registruojantis matėme, kad grupės arba jau pilnai užpildytos, arba likę tik po kelias vietas), surenkami, ar pervedami pinigai, pasirašoma sutartis ir po to už kelių dienų gauni atsakymą: "Informuojame, Jonavos baseino stovykla atšaukiama dėl aptarnaujančio personalo trūkumo. Ar įstaiga nesugeba iš karto susižiūrėti, kad trūks personalo?",- rašo interesante prisistačiusi klausimo autorė.


Jonavos baseino administracija teikia paaiškinimą.


,,Jau vykstant registracijai į Jonavos baseino dienos stovyklą, įstaiga gavo už stovyklą atsakingo asmens prašymą išeiti iš darbo. Administracija įvertinusi susidariusią situaciją priėmė sprendimą atšaukti Jonavos baseino dienos stovyklą.


Patiksliname interesantės pateiktą informaciją: Biudžetinė įstaiga iš savo pusės nėra pasirašiusi nė vienos dienos stovyklos sutarties. Įstaiga yra gavusi kelias sutartis, pasirašytas tik iš klientų pusės. Praėjusią savaitę gautus mokėjimus už dienos stovyklą įstaiga grąžino klientams", - aiškina baseino vadovybė.


Į klausimą, ar apskritai vasaros stovykla buvo organizuojama legaliai, baseinas atsako taip:


,,Dėl Jonavos baseino dienos stovyklos legalumo, tai leidimas-higienos pasas stovyklų veiklai nėra išduodamas.


Jonavos baseino dienos stovykla buvo organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 79:2010 „Vaikų poilsio stovykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ ".

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: