Vykdydami Vyriausybės nutarimus, nuo šiandien didieji prekybos centrai, sporto klubai, kino teatrai ir kitos paslaugų teikimo vietos iš gyventojų privalo reikalauti galiojančio galimybių paso. Ne paslaptis, kad dalis žmonių šiuos pokyčius vertina itin neigiamai. Reaguojant į tai, Jonavoje savo verslą (vardas pavardė redakcijai žinomi, tačiau jonavietės prašymu neatskleidžiami) turinti moteris kreipiasi į gyventojus su prašymu prisiminti, kad ne verslininkai sugalvojo reikalavimus dėl Galimybių pasų. 

,,Jonavoje turiu kavinę. Nuo šiandien turime reikalauti iš atvykstančių žmonių Galimybių pasų ir jau susidūrėme su keiksmais, priešišku elgesiu.

Panašu, kad žmonės nesupranta, jog verslininkai neturi teisės spręsti, ar reikalauti minėto dokumento, ar ne. 

Panašius pastebėjimus jau išsakė ir ne vienas kitas man žinomas verslininkas. Dėl to norėčiau kreiptis į jonaviečius ir paraginti juos nenukreipti savo neigiamų emocijų nei į verslininkus, nei į darbuotojus, kurie nėra kalti nei dėl viruso plitimo, nei dėl raginimų skiepytis, nei dėl Galimybių paso ,,galios". Juk sprendėme ne mes", - dėstė moteris.

Primename, kad Vyriausybė dar rugpjūčio pradžioje pritarė ekstremaliosios situacijos nutarimo projektui, kuriame numatytas sąrašas veiklų, neprieinamų neturintiesiems galimybių paso.

Jau esame rašę, kad ketinantiems nesilaikyti aptartų reikalavimų, gresia nemenkos baudos. 

,,Už visuomenės sveikatos srities teisės aktų nesilaikymą taikoma atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 str.: Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas", - priminė SAM.

Pagal jį, Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims – nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, užtraukia baudą asmenims nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio keturių šimtų iki trijų tūkstančių eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: