„Bolt“ paspirtukai į Jonavą atkeliavo š. m. kovo 20-ąją. Vieni gyventojai jais džiaugiasi, kiti piktinasi, kad nevisi „Bolt‘o“ naudotojai elgiasi atsakingai - paspirtukus palieka bet kur: viduryje pėsčiųjų ar dviračių tako, prieigose prie perėjų ar, kaip matosi nuotraukoje, Neries upėje. 

Balandžio 6-ąją fiksuota nuotrauka  – „Bolt“ paspirtukas Jonavos Neries upės vandenyje – perduota susisiekimo paslaugų platformai „Bolt“ ir paprašyta pakomentuoti, ar jonaviečiai atsakingai naudojasi nuomojama transporto priemone. Portalo turimais duomenimis, žalieji el.paspirtukai matomi netikėčiausiose vietose, pastebėti net žiedinės sankryžos centre, o ne tik vandenyje.

„Situacija su netvarkingu paspirtukų parkavimu Jonavoje nėra išskirtinė, tačiau kaip ir kituose miestuose, laikui bėgant gyventojų įgūdžiai bei sąmoningumas turėtų gerėti.  Savo ruožtu „Bolt“ stengiasi vartotojus visapusiškai skatinti ir edukuoti. Nors paspirtukai Lietuvos miestų gatvėse ne pirmą sezoną – palyginus su kitomis transporto priemonėmis, tai palyginti naujas dalykas. Be to, kelionių skaičiui kasmet sparčiai augant, dauguma vartotojų visada yra naujokai. Todėl tinkamo elgesio ir tvarkingo parkavimo įpročiai kai kuriems paspirtukininkams dar nėra susiformavę“, - sako „Bolt“ operacijų vyr. specialistas Benas Jurlovas.

Ar yra koks apsaugos mechanizmas, kuris gali sutramdyti neatsakingus vairuotojus? Taip, tvirtina specialistas bei atskleidžia, kas gresia neklaužadoms.  

„Pastebėjus neatsakingai paliktą paspirtuką, patogiausia apie jį pranešti atsidarius „Bolt“ programėlės paspirtukų žemėlapį ir kairiajame apatiniame jo kampe spustelėjus šauktuką. Taip pat tą galima padaryti per savo įrenginio naršyklę adresu https://bolt.eu/lt/report-scooter/  .

Gavę pranešimą apie neatsakingai paliktą paspirtuką arba sulaukę žinios iš policijos dėl klientų KET pažeidimų, „Bolt” klientų aptarnavimo specialistai susisiekia su paspirtuką vairavusiu asmeniu, primena jam pagrindines atsakingo naudojimo ir parkavimo taisykles ar, esant būtinybei, apriboja kliento galimybes naudotis paslaugomis.

Praėjusį sezoną visuose „Bolt“ paspirtukuose Lietuvoje ėmė veikti tinkamo parkavimo patikros sistema, gebanti atpažinti nuotraukoje netinkamai paliktą paspirtuką. Tokiu atveju vartotojas gauna specialų pranešimą į telefoną. Dirbtinio intelekto sprendimas, paremtas 150 tūkst. nuotraukų archyvu, akimirksniu sugretina su jomis kiekvieną vartotojų padarytą nuotrauką. Nuotraukų duomenų bazė šiuo metu pildoma ir Jonavos gatvių nuotraukomis, todėl palaipsniui sistema mieste veiks tiksliau ir perspės vartotojus vis dažniau“, - atskleidžia Benas Jurlovas.

Anot specialisto, paspirtukai, kurių baterija yra ties išsikrovimo riba, apgadinti ar yra gautų pranešimų apie netinkamą jų parkavimą, yra surenkami. Tuo Jonavos mieste rūpinasi „Bolt“ rangovas. Paspirtukai surenkami ir išvežami kiekvieną dieną, o ryte vėl išvežami į miestą. Jeigu paspirtukas yra veikiantis ir apie nėra gauta pranešimų – jis lieka mieste.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: