Vasario 22 d. ES Kibernetinių greitojo reagavimo grupių (CRRT) taryba patvirtino, kad bus pasitelkiami Kibernetiniai greitojo reagavimo pajėgumai Ukrainai remti.

 

„Reaguojant į Ukrainos prašymą, Lietuva, Nyderlandai, Lenkija, Estija, Rumunija ir Kroatija aktyvuoja Kibernetines greitojo reagavimo pajėgos, kurios padės šalies institucijoms susidūrus su kibernetinio saugumo iššūkiais“, – sakė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.

 

Taip pat bus koordinuojama, kiek ir kokių ekspertų bus skiriama operacijai. „Kibernetinės komandos siuntimas į Ukrainą yra mūsų svarstomas variantas“, sakė viceministas M. Abukevičius.

 

Kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos veikia nuo 2019 metų. Kibernetinio greitojo reagavimo komandą sudaro 8-12 nacionaliniu lygmeniu deleguotų kibernetinio saugumo ekspertų iš šešių ES valstybių narių – Kroatijos, Estijos, Lietuvos, Nyderlandų, Lenkijos ir Rumunijos, kurie gali suteikti pagalbą kibernetinio incidento atveju ar prašyti prevencinės veiklos, pažeidžiamumo įvertinimo.

 

Lietuvos vadovaujamas PESCO kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ir tarpusavio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projektas yra vienas iš sėkmingiausiai veikiančių ir didžiausią pažangą padariusių PESCO projektų, 2021 m. gegužę pasiekęs pilną pajėgumą (angl. FOC).

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: