Šiandien vykusiame LKL valdybos posėdyje buvo oficialiai patvirtinta, kad Jonavos „Cbet“ komanda dalyvaus 2021-2022 metų LKL čempionate.

Apie ilgą kelią į LKL, sportinį principą ir tikslus LKL pakalbėjome su klubo prezidentu Vaidu Vaškevičiumi.

- Vaidai, sveikinam atvėrus LKL duris. Kaip dabar juokaujama, tam prireikė tik 20 metų.

- Ačiū. Iš tikrųjų kitas sezonas klubui bus 23-ias. Porą sezonų žaidėme tuometinėje LKBL. 2001 metais laimėjome šią lygą ir sportiniu keliu patekome į LKAL, kuri vėliau tapo NKL (Nacionaline krepšinio lyga). Tuomet ir prasidėjo dvidešimt metų trukusi kelionė į LKL.

- Iš kur tiek kantrybės?

- Noriu pasakyti, kad tada 1999, kai kūrėme šį klubą, tikrai negalvojome apie kažkokias aukštumas. Tik vėliau pradėjome galvoti apie sportinius rezultatus. Kai pasižiūriu atgal, nuėjome išties ilgą ir įspūdingą kelią. Per tuos dvidešimt metų, net 8 kartus žaidėme NKL Finaliniuose ketvertuose, tris kartus likome antri ir dukart – treti. Žinoma, per tiek metų neišvengsi sunkesnių sezonų, tačiau visais metais buvome konkurencingas klubas.

- Koks buvo šio sezono sėkmės receptas?

- Tikslą žaisti LKL išsikėlėme dar 2017 metais, kai buvo atidarytą Jonavos sporto arena. Pagal planą šiek tiek vėluojame (šypsosi). LKL galėjome žaisti jau pernai, komerciniu principu. Tačiau toks kelias manęs niekada nežavėjo. Krepšinis yra sportas, o sporte svarbiausia sportinis principas. Tikrai džiaugiuosi, kad esame tik trečiasis klubas, kuris sportiniu keliu pateko į LKL. Be mūsų tai padarė „Mažeikiai“ ir Prienų „Rūdupis“. Virginijus Šeškus jau antrą klubą atvedė į LKL. Tai išties unikalus atvejis.

Turime didelį miesto mero Mindaugo Sinkevičiaus palaikymą, kuris myli sportą.

O kalbant apie sėkmės formulę, tai viskas susidėjo – miestas, rėmėjai, treneris. Sporte negali būti, kad kažkuris vienas faktorius lemia. Gali turėti daug pinigų, nusipirkti žaidėjus ir pralaimėti. Krepšinyje, kaip ir visame sporte, reikia daug sunkaus darbo, tikėjimo ir trupučio sėkmės.

- Šiandien Jonavos sporto klubas oficialiai priimtas į LKL. Kokios emocijos ir kokie darbai laukia?

- Į LKL žengiame laiptelis po laiptelio. Tapome čempionais NKL, susitvarkėme reikalingus dokumentus ir šiandien jau esame LKL. Atrodytų, kad pagrindinį darbą padarėme, bet iš tikrųjų pagrindiniai darbai dar laukia. Taip, turime mero Mindaugo Sinkevičiaus palaikymą, taip, išsaugojome generalinį rėmėją, tačiau dar laukia daug matomo ir nematomo darbo. Norisi tinkamai pasiruošti sezonui ir tikrai nesinori po metų iškristi iš lygos (šypsosi).

- Palinkėsime darbingo tarpsezonio ir sėkmingo starto LKL.

- Ačiū. Galiu pažadėti, kad atėjome ne vienam sezonui (šypsosi).

jsk.lt 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: