Pirmadienį Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose baudžiamojoje byloje paskelbtas nuosprendis 31-erių T. J. už vairavimą neblaiviam. 

T. J. nuteistas už tai, kad 2020 m. gegužės 24 d. apie 14.05 val., vairuodamas sugyventinei priklausantį automobilį, Jonavos rajone, pažeisdamas Kelių eismo taisyklių reikalavimus, vairavo būdamas neblaivus, kai jam buvo nustatytas 1,92 promilių. 

T. J. kaltu prisipažino, tačiau teigė, jog vairavo transporto priemonę neblaivus esant būtinajam reikalingumui. Sugyventinę ištikus epilepsijos priepuoliui, pagalbos telefonu neskambino, nes galvojo, kad greičiau nuveš pats. 

Beje, prie parduotuvės sustabdžius policijos pareigūnams, sugyventinė atsigavo. 

T. J. sustabdęs policijos pareigūnas nurodė, kad nuo moters sklido alkoholio kvapas. Nei vienas iš trijų automobiliu važiavusių žmonių nesiskundė, kad kam nors būtų buvęs priepuolis. 

Teismas nepatikėjo T. J. ir jo sugyventinės argumentais, jog automobilį neblaivus jis vairavo esant būtinajam reikalingumui, t. y. dėl to, kad jog jo sugyventinę ištiko epilepsijos priepuolis, dėl ko jie privalėjo vykti į namus, jog pastaroji išgertų jai skirtus vaistus. 

Byloje nėra jokios informacijos apie tą dieną moterį ištikusį epilepsijos priepuolį.

„Pažymėtina ir tai, kad dėl tariamo priepuolio nei kaltinamasis, nei vėliau pati moteris neskambino Bendruoju pagalbos numeriu.“ – nurodyta teismo nuosprendyje.  Be to, liudytojas nurodė, kad su kaltinamuoju jau nuo pat ryto vartojo, degtinę, o policijos pareigūnai, apklausti liudytojais nurodė, kad visi trys automobilyje buvę asmenys buvo akivaizdžiai neblaivūs. 

Teismas, priimdamas nuosprendį, atsižvelgė į tai, kad T. J. padarė nesunkų nusikaltimą. Asmuo baustas administracine tvarka, taip pat ir už vairavimą neblaiviam. Beje, T. J. analogišką veiką padarė ne pirmą kartą. Už vairavimą esant neblaiviam jis buvo nuteistas 2018 m. spalio 17 d. „Nors už šią veiką teistumas kaltinamajam išnykęs, tačiau ji neigiamai charakterizuoja kaltinamąjį.“ – teigiama nuosprendyje.  

T. J. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. 

Pripažinęs T. J.  kaltu, teismas jam skyrė 65 parų arešto bausmę. Taip pat, T. J. uždrausta vairuoti transporto priemones 5 metus ir nuspręsta konfiskuoti jo sugyventinei priklausantį automobilį. 

Skirdamas 5 metų teisių atėmimą, teismas atsižvelgė į analogišką nusikaltimą praeityje. 

Automobilis konfiskuotas kaip nusikalstamos veikos padarymo priemonė, nes T. J. vairavo transporto priemonę esant transporto priemonei savininkės sutikimui, už ką jai buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, be to, T. J. ir sugyventinė veda bendrą ūkį, taigi, transporto priemonė, kaip bendrosios nuosavybės teise priklauso ir T.J. 

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmus. 

 

Vaiva Milkeraitienė, Teisėjo padėjėja atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigybes aprašyme nustatytas funkcijas Kėdainių, Jonavos ir Kaišiadorių rūmuose

Taip pat skaitykite: