Jonavoje, Žemaitės gatvėje, naujai sužymėtose automobilių statymo vietose, vis paliekami sunkiasvoriai automobiliai piktina kitus vairuotojus - portalas jonavoszinios.lt sulaukė ne vieno klausimo, susijusio su tuo.

Užima keletą vietų

,,Vietų automobilių parkavimui nuolat trūksta. Dėl to galima pamatyti, kad Žemaitės gatvėje jie statomi net ir dviratininkų tako ribose. Dabar čia dar stato ir ,,fūrą", ir keletą autobusiukų, kurie, panašu, priklauso įmonėms. Suprask, kad jos neišgali parūpinti savo vairuotojams aikštelių, tai tie turi jas vilktis namo.

Tokios transporto priemonės užima keletą vietų. Ten juk subraižytos linijos, o nei autobusiukai, nei ,,fūros" tikrai netelpa tarp jų. Sunkiasvorės dar ir laužo visų jau iškeiktus ,,zebriukus". Kaip ten bebūtų, juk čia miesto turtas", - pasakojo skaitytojas Vilius.

,,Gal galite pasidomėti, ar sunkiasvorės gali būti taip statomos mieste? Jos užstoja vaizdą, išsukant iš kiemų, o ir vietų kiek užima! Ką galvoja tokie vairuotojai... Jokios gėdos neturi", - antrino kita skaitytoja.

Skundų dėl aptartos situacijos gauta ir daugiau.

Lemia ženklai

Susisiekus su Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyriu ir paprašius įvertinti situaciją, pastarasis paaiškino, kad šiuo atveju Jonavos gyventojai turi kreiptis į kelio savininką, tai yra į Jonavos rajono savivaldybės administraciją. 

,,Savivaldybės administracijos specialistai turėtų patikrinti ir patikslinti kokie kelio ženklai minėtoje gatvėje pagal projektą ar atskirus sprendimus yra įrengti ir galioja.

Jeigu sunkiasvorių transporto priemonių eismą ar stovėjimą draudžiančių kelio ženklų nėra, tai stovėjimas nedraudžiamas, o horizontaliuoju ženklinimu pažymėtose stovėjimo vietose didesnių gabaritų transporto priemonei nedraudžiama stovėti (Kelių eismo taisyklių 153 punktas: "Jeigu tai įmanoma dėl transporto priemonės gabaritų, transporto priemonė turi būti statoma stovėjimo vietos, paženklintos siaura ištisine horizontaliojo ženklinimo linija, ribose."). Reikia atkreipti dėmesį ar minėtos stovėjimo vietos nėra paženklintos kelio ženklu Nr. 528 (Stovėjimo vieta) su papildoma lentele nurodančia lengvųjų automobilių stovėjimo būdą Nr. 830-838. Nesilaikant minėto kelio ženklo ir papildomos lentelės, gali būti taikoma administracinė atsakomybė pagal LR ANK 417 str. 2 d.

Pagal pirminę pateiktą medžiagą administracinio nusižengimo sudėties nėra", - teigė komunikacijos poskyris.

Įvertino situaciją


Skundai perduoti ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnams, kurie išnagrinėjo situaciją ir patvirtino, kad pažeidimo čia taip pat neįžvelgia.

,,Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad gyvenamojoje zonoje ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose draudžiama palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausiosios leidžiamosios masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus.

Gyvenamoji zona yra žymima kelio ženklu:

 

https://www.infolex.lt/ta/PictureThumbnail.aspx?Id=58333eb3-2d5f-4696-a0b5-7b9b42fc12cc

   

Išanalizavę KET reikalavimus, darome išvadą, kad minėtas sunkiasvoris nepažeidžia KET reikalavimų, nes Žemaitės g. nėra Gyvenamosios zonos ženklu pažymėtoje teritorijoje, taip pat nėra daugiabučių namų kiemas", - teigė Viešosios tvarkos skyrius.

Skaitytojų nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: