Savaitgalį pranašaujami vasariški orai ne vieną šeimą paragins išvykai prie jūros ar ežero. Kol mažiesiems paplūdimyje svarbiausi smėlio žaislai, tėvams šis laikas pareikalauja daug rūpesčio. Vaistininkė Jelena Deksnienė dalijasi paprasta atmintine, ką vertėtų turėti su savimi visai šeimai keliaujant į paplūdimį. 

Kūno temperatūros vanduo 

Aktyviai leidžiant dieną paplūdimyje labai paprasta pamiršti išgerti pakankamai vandens. Anot vaistininkės, vaikai gali taip įsitraukti į žaidimus, kad ne visada praneš tėvams, jog yra ištroškę. 

„Visuomet turėkite po ranka vandens ir kartas nuo karto pakvieskite vaiką atsigerti bent gurkšnelį. Nors gali pasirodyti, kad karštą dieną geriausiai atgaivins ledinis vanduo, iš tiesų patariama gerti mūsų kūno temperatūros vandenį. Jis geriausiai numalšins vaiko troškulį. Taip pat niekam ne paslaptis, kad vertėtų vengti sulčių ir vaisvandenių. Jeigu vaikas nenori gerti „beskonio“ vandens, pagardinkite jį vaisiais arba daržovėmis – pavyzdžiui, laimu, mėta, agurku, uogomis ar apelsinų griežinėliais“, – pataria vaistininkė J. Deksnienė. 

Apsaugos priemonės nuo saulės 

Vaistininkė pasakoja, kad vaikų oda yra kur kas plonesnė ir gležnesnė nei suaugusiųjų, todėl jiems apsaugos priemonės nuo saulės yra būtinos. Ji priduria, kad renkantis tinkamiausias priemones svarbu atsižvelgti ir į vaiko amžių. 

„Kūdikiams iki 6 mėn. amžiaus nepatariama būti saulėje – čia negelbsti ir apsauginiai kremai. Peržengus šešerių mėnesių ribą galima pradėti naudoti itin aukštos apsaugos priemones – nuo SPF50. Be to, rinkitės būtent vaikams ar kūdikiams sukurtą apsaugą su mineraliniais filtrais. Vėliau nuo 12 metų galima naudoti ir žemesnės SPF apsaugos priemones. Tik nepamirškite – apsauginius kremus reikia tepti bent 30 min. prieš pasirodant saulėje, o kartoti tai kas dvi valandas bei vaikui išlipus iš vandens”, – pasakoja vaistininkė J. Deksnienė. 

Priemonės nuo įsipjovimų ir žaizdų 

Vaikštant basomis ar žaidžiant su smėliu ne visuomet išvengiami ir įsipjovimai, pastebi vaistininkė. Anot jos, ypač vaikui įsipjovus svarbu reaguoti greitai, todėl paplūdimio rankinėje nepamaišys keletas būtiniausių pirmos pagalbos priemonių. 

„Kartais paplūdimio smėlyje arba ežero pakrantėje gali slėptis kriauklės ar stiklo atraižos, todėl vaikų įsipjovimų, smulkių žaizdelių ar kitų nusibrozdinimų ne visada išvengsi. Tokiais atvejais verta šalia savęs turėti dezinfekantą, pleistrus, bintą ir tepaliuką paviršinėms žaizdoms gydyti. Vaikui įsipjovus praplaukite žaizdą tekančiu švariu vandeniu, tuomet dezinfekuokite ir pagal žaizdos gylį rinkitės pleistrą arba bintą. Taip pat norint apsisaugoti nuo tokių incidentų galite paskatinti vaikus paplūdimyje dėvėti basutes ar vandens batukus“, – pataria vaistininkė J. Deksnienė. 

Vietoje karšto čebureko – sveiki užkandžiai 

Į paplūdimį keliaukite pasirūpinę sveikais užkandžiais, pataria vaistininkė. Anot jos, taip išvengsite šeimos pagundų užkandžiauti skrandį apsunkinančiais ir sunkiau suvirškinamais greito maisto produktais kaip bulvių traškučiai, čeburekai ar kepta duona su sūriu. 

„Karštą dieną išvengti sustojusio vaiko skrandžio ar pilvo skausmo padės lengvi ir sveiki užkandžiai. Keliaukite į paplūdimį su šviežiais vaisiais, uogomis ir daržovėmis, taip pat nepamirškite sveikuoliškų batonėlių, praturtintų baltymais ir skaidulomis. Jie padės pasirūpinti visomis reikiamomis medžiagomis, užtikrins sotumo ir energijos pojūtį, o dėl saldaus skonio vaikai šiam užkandžiui neliks abejingi“, – pataria vaistininkė. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: