Greičio ribojimo kalneliai ir greitį ribojantys kelio ženklai - dalis vairuotojų juos peikia, nevengia pakeiksnoti ar net ,,riebesnį" keiksmažodį panaudoti, kuomet kalba pakrypsta apie naujų greičio ribojimo priemonių įrengimą Jonavoje. Turbūt ne kartą teko girdėti išsireiškimą, kad Jonava - greičio ribojimų kalnelių miestas. Tačiau greitį mėgstančių vairuotojų sutramdymas daliai jonaviečių nėra toks baisus, o anaiptol - būtinybė. Todėl gyventojai kreipiasi į Saugaus eismo komisiją (SEK) su prašymais įrengti greičio ribojimo kalnelius ar greitį ribojančius kelio ženklus ten, kur, jų manymu, reikia pažaboti ,,lakstančius” vairuotojus. 

Ne per seniausiai posėdžiavusi SEK gavo nemažai prašymų, kuriuose nurodoma, kokiose Jonavos teritorijose reiktų įrengti naujas greičio ribojimo priemones – kalnelius arba ženklus. 

Kur bus įrengtos naujos greičio ribojimo priemonės 

Keižonių k., Upninkų sen., Dienovidžių g. gyventojai skundėsi, kad vairuotojai nesilaiko saugaus greičio, todėl vienbalsiai prašė įrengti Dienovidžių g. ženklus, ribojančius greitį iki 30 km/h, abiejose gyvenvietės pusėse. Komisijos nariai, atsižvelgdami į seniūnijos pateiktą informaciją, nutarė pritarti prašymui. 

Saugaus eismo komisija svarstė KVPK Jonavos policijos komisariato ir Ruklos sen. prašymus dėl pėsčiųjų perėjos ties Laumės g. 2A pastatu; greičio ribojimo įrenginio Laumės g., ženklo Nr. 314 Ribota masė 8 t ir pėsčiųjų perėjos Karaliaus Mindaugo g. ties MPB ,,Geležinis Vilkas“.  SEK nutarė, kad atsižvelgiant į tai, jog Ruklos mstl.  nuo 2024-04-11 priskiriamas Jonavos seniūnijai,  darbų planavimas, jų atlikimas bei sprendimų priėmimas vyks Jonavos seniūnijoje bei pritarė perėjos įrengimui Karaliaus Mindaugo g. ties MPB ,,Geležinis Vilkas“, darbus ir jų atlikimo laiką nustačius Jonavos seniūnijoje. 

Svarstytas gyventojos prašymas dėl greičio mažinimo kalnelio įrengimo Pylimo g., ties įvažiavimu nuo J. Basanavičiaus g. Gatvėje nėra įrengtų šaligatvių, nerimaujama dėl vaikų saugumo. SEK nariai nutarė į pagalbą pasitelkti vietos seniūnaitį, apklausti teritorijos gyventojus, įvertinti daugumos gyventojų nuomonę, tuomet svarstyti galimybę  įrengti ženklus ,,Gyvenamoji zona“ pagal schemą. 

Svarstytas prašymas dėl eismo sąlygų Smėlio g. prie Jonavos pradinės mokyklos. Ryte veždami vaikus į mokyklą tėvai sudaro visišką chaosą gatvėje, užstato privačių namų įvažiavus, automobilius palieka po ženklu ,,Sustoti draudžiama“. Siūloma įrengti du greičio ribojimo kalnelius. Nutarta siūlyti vietos seniūnaičiui su gyventojais apsvarstyti galimybę Smėlio gatvėje įrengti vienpusį eismą.  

Svarstytas Užusalių seniūnijos prašymas. Nutarta pritarti prašymui įrengti greičio ribojimo kalnelį Ąžuolų g., Išorų k. ir ženklą Nr. 151 ,,Greičio mažinimo priemonė“.  

Užusalių seniūnija buvo pateikusi ir kitą prašymą dėl greičio ribojimo iki 40 km/h, SB ,,Pašiliai“). Nutarta pritarti prašymui kelyje UZ001 Pašiliai-Zatyšiai įrengti kelio ženklus Nr. 329 ,,Ribotas greitis“ iki 40 km/h. 

Nebus įrengta  

Šviesos gatvės gyventojai skundžiasi nedrausmingais motociklų, automobilių vairuotojais, kurie viršija greitį. Gyventojams, turintiems mažamečių vaikų tikrai nėra saugu. Vaikams nesaugu kirsti gatvę, joje nėra įrengtų šaligatvių. Apie nedrausmingus vairuotojus buvo informuota  policija. Prašoma įrengti nors tris greičio ribojimo kalnelius. Įvertinus visas aplinkybes SEK nepritarė prašymui dėl greičio ribojimo kalnelių įrengimo Šviesos g. 

Svarstytas gyventojo prašymas greičio ribojimo iki 30 km/h ženklo įrengimo Dzūkų g., Šveicarijos seniūnijoje, nes dėl didelio automobilių srauto dauguma vairuotojų nesilaiko KE taisyklių ir kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. SEK nariai nutarė kreiptis į Šveicarijos seniūnijos seniūną dėl išsamesnės informacijos, kad būtų priimtas protokolinis sprendimas, jog klausimus, kurie susiję su ženklų įrengimu seniūnijose svarstyti tik gavus raštu informaciją iš seniūnų. 

Svarstytas gyventojos prašymas dėl greičio ribojimo kalnelio Sentikių g. 3., nes automobiliai per gyvenvietę važiuoja dideliu greičiu, pristabdo tik prie cerkvės, kur yra įrengtas kalnelis. Klausimo svarstymą nutarta atidėti ir svarstyti sulaukus Kulvos seniūnijos seniūno nuomonės. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: