Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad neatlygintinai pagalbai Ukrainos karo ar kitų nelaimių aukoms skirtos prekės ir su jomis susijusios paslaugos, tiekiamos paramos gavėjams arba kitiems nelaimių padarinių šalintojams, galės būti apmokestinamos taikant 0 procentų pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) tarifą. Lengvata galios prekes ar paslaugas įsigijus tiek Lietuvoje, tiek iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių. Ši PVM lengvata bus pradėta taikyti, kai tik ją patvirtins Europos Komisija. Apie tai VMI informuos viešai.

„Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo lengvata susijusi su PVM direktyvos pakeitimais. Iki šiol neapmokestinti PVM buvo galima tik importuojamų nelaimių aukoms skirtų prekių. Minėtos lengvatos taikymas leis paramos gavėjams ar kitiems nelaimių padarinių šalintojams už turimas lėšas įsigyti daugiau paramai skirtų prekių ir paslaugų“, - sako VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

Įsigyjant nelaimių aukoms skirtas prekes ir paslaugas PVM mokėtojui turės būti pateikiamas paramos gavėjo statusą įrodantis dokumentas. Pasitikrinti, ar asmuo turi paramos gavėjo statusą, galima VMI svetainėje. Tai pat turės būti įsitikinama, koks yra prekių, paslaugų panaudojimo tikslas, organizacijai pateikiant rašytinį patvirtinimą, kad prekės, paslaugos bus naudojamos tik nemokamai išdalyti ar nemokamai naudotis nelaimių aukoms, kitus dokumentus.

PVM įstatymo pakeitimas nelaimių aukoms, nukentėjusioms dėl Rusijos Federacijos karinės agresijos prieš Ukrainos gyventojus, skirtoms prekėms ir paslaugoms bus taikomas nuo 2022 m. vasario 24 d. Prekių ar paslaugų teikėjai už jau patiektas prekes (ar suteiktas paslaugas) galės išrašyti kreditines PVM sąskaitas faktūras.

Daugiau informacijos apie PVM įstatymo pakeitimus galima rasti čia. Primenama, jog konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar e.būdu per Mano VMI, nuotolinės paslaugos - telefonu 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose - tik su išankstine rezervacija.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: