Siekdama sumažinti naštą verslui, prieš beveik 5 metus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) supaprastino ketinančių gaminti ar tiekti maistą vartotojams įmonių įregistravimą. Į supaprastinta tvarka registruojamų įmonių sąrašą buvo įtrauka daugiau veiklų, sumažintas teikiamų dokumentų sąrašas. Tai ženkliai išaugino naujų maisto gamyba ir prekyba užsiimančių verslų skaičių.

Tačiau lengvai įsiregistravę ir vėliau, dėl kokių nors priežasčių, veiklos nebevykdantys verslininkai neskuba savo duomenų pašalinti iš registro. Tokių nebeveikiančių, tačiau vis dar esančių registre įmonių duomenys ne tik apsunkina patikrinimų vykdymą, netikslūs duomenys taip pat iškreipia statistiką bei apkrauna sistemų darbą.

VMVT ragina įmones, kurios nebevykdo veiklos, tačiau savo duomenų vis dar nepašalinusios iš registro, pranešti apie tai tarnybai. Pagal VMVT nustatytą tvarką, maistą gaminančios ar tiekiančios įmonės nebevykdančios veiklos ar ją nutraukiančios, per 10 darbo dienų tiesiogiai ar internetu turi informuoti atitinkamą teritorinį VMVT departamentą apie vykdomos veiklos pasikeitimus. Tuomet duomenys registre bus atitinkamai patikslinti. 

Šiuo metu VMVT maisto tvarkymo subjektų sąraše savo veiklą jau užregistravo virš 42 tūkst. maisto gamintojų. Manoma, apytiksliai 10 proc. šio skaičiaus veiklos jau nebevykdo, tačiau savo duomenų iš registro nėra pašalinę.   

VMVT info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: