Kokybė, ne kiekybė

Nė viena įmantri priemonė neveiks ir jauki žvakių prieblanda nedžiugins, jei pati aplinka nebus miela širdžiai. Ne be reikalo prabangiuose viešbučiuose geidžiamiausi numeriai tie, kurie džiugina lankytojus erdvia, stilinga vonia. Tai tik dar kartą įrodo, jog šių dienų požiūris į malonumą glaudžiai siejamas su estetiniu pasitenkinimu.

Pirmas žingsnis – kuriamą nuotaiką atspindintys, kokybiški vonios aksesuarai. Interjero ekspertai pabrėžia modernias, švarias linijas, sumanius dizaino sprendimus, sklandžius mechanizmus – nereikia daug, tik kelių elementarią kokybę užtikrinančių, stilingų akcentų.

Daiktų „triukšmo” pašalinimas

Kalbant apie malonius akiai, praktiškus daiktus, svarbu paminėti ir tuos, kurie nebeatlieka, o gal niekuomet ir neatliko savo funkcijos. Harmoningos, teigiamą energiją transliuojančios aplinkos ekspertai skatina pradėti nuo daiktų „triukšmo” pašalinimo. Ramybe alsuojančioje erdvėje, kad ir kokio stiliaus ši bebūtų, itin svarbu, kad kiekvienas objektas turėtų savo paskirtį. Aišku viena, sumanus dizainas kelia kartelę ne tik į rinką patekti bandantiems sprendimams, bet ir keičia džiuginančio interjero kriterijus. Taigi, modernų namų SPA puošia unikalūs, kokybiški daiktai, kurie nekelia streso, papildomo darbo.

Natūralios medžiagos ir tekstūros

Didėjant kasdienės rutinos tempui, vis labiau vertinama namų erdvė, kuri neapsunkina minčių, priešingai, skatina kūrybingumą, pozityvumą, darbingą nusiteikimą. Ypač zonose, kurios skirtos poilsiui – viena jų, žinoma, vonios kambarys. Moksliškai įrodyta, kad minimalistinis, natūraliomis, organiškomis detalėmis papildytas interjeras kone geriausiai išpildo minėtuosius lūkesčius. Todėl modernius, pastelinių spalvų vonios aksesuarus verta derinti su medžio, akmens baldais bei dekoro detalėmis. Pavyzdžiui, medinė spintelė, akmeninė kriauklė, indas namų kvapams.

Žaluma

Puoselėdami natūralumą ir organiškus objektus, interjero dizaineriai skuba priminti apie augalų svarbą. Įvairiausi skirtingų formų, spalvų, dydžių lapuočiai vonioje valo ne tik orą, bet ir mintis. Jau moksliškai įrodytas teigiamas žalumos poveikis žmogaus emocinei būsenai, tad čia galima drąsiai taikyti priešingą taisyklę – daugiau yra geriau. Nors nuosavame SPA augalų nebus per daug, floristai primena, jog reikėtų pasidomėti rūšimis, kurios klesti drėgnoje, natūralios šviesos menkai pasiekiamoje terpėje. Skirtingame aukštyje išdėstyti akcentai sukuria energija alsuojančią oazę, vizualiai padidina patalpą.

Pakitęs šių dienų požiūris į visavertį poilsį ne vieną priveda prie didesnio ar mažesnio vonios kambario ir, apskritai, visų namų perversmo. Verta atminti – džiugias emocijas teikia ir modernią ramybės oazę kuria ne įmantrūs daiktai, o kokybė ir gebėjimas šiuos tinkamai išnaudoti kuriant savą komfortą.

Taip pat skaitykite: