Kuo vyrų oda skiriasi nuo moterų?

„Vyrų oda kur kas storesnė ir šiurkštesnė negu moterų, tačiau elastingesnė. Vyrų odos elastingumą nulemia didesnis testosterono kiekis organizme, taip pat kitaip veikia ir kolageno sintezė. Dėl to vyrams pirmosios raukšlės atsiranda kur kas vėliau negu moterims. Bet įdomiausia tai, kad nors raukšlės vyrams atsiranda vėliau, jos ryškėja daug greičiau“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Visiems gerai žinoma, kad dėl didesnio testosterono vyrai turi didesnį veido plaukuotumą bei daugiau prakaito liaukų. Anot vaistininko, tai nuo brendimo pradžios ir dėl neteisingos veido odos priežiūros gali iššaukti jaunatvinius spuogus, kurie negydomi gali palikti veido nelygumus ir randelius.

Pirmosios raukšlės pasimato ant paakių odos

„Jeigu moterims pirmieji odos senėjimo požymiai pasimato ant dekoltė odos, vyrams apie tai pirmiausiai išduoda paakiai. Būtent šioje srityje atsiranda pirmosios vyrų raukšlelės, dėl to vertėtų kuo anksčiau pradėti naudoti paakių serumą, kad ilgiau išsaugotume elastingą ir lygią odą“, – pataria vaistininkas M. Rutalė.

Veido odos šveitimo priemonės

„Kasdien skutantis veido odą, sunku išvengti įaugusių plaukelių. Čia gali pagelbėti švelnus pilingas, pastatantis trumpus plaukelius ir padedantis juos lengviau pašalinti skutantis. Taip pat patariama reguliariai apsilankyti pas kosmetologą arba namuose naudoti šveičiamąsias kaukes, mechaninį pilingą“, – teigia M. Rutalė.

Pamirškite „trys viename“ plaukų priemones

Anot vaistininko, norint pasirūpinti sveikais plaukais ir galvos oda, „trys viename“ šampūno nepakanka. Visapusei plaukų priežiūrai rekomenduojama pagal savo plaukų būklę pasirinkti tinkamą šampūną ir plaukų balzamą, taip pat sveikintina į rutiną įtraukti plaukų kaukę.

Rankų kremas

Vyrų rankų oda yra storesnė, tad ypatingai tiems, kurie dirba fizinį darbą, vaistininkas pataria naudoti maitinamąjį rankų kremą, kuris padėtų išvengti skausmingų odos suskirdimų, o taip pat palaikytų jų švelnumą.

Losjonas po skutimosi

„Nors losjonų po skutimosi pagrindą sudaro vanduo ir denatūruotas spiritas, kitas sudedamąsias dalis galima rinktis pagal individualius vyro poreikius. Pavyzdžiui, yra losjonų po skutimosi, kurių sudėtį papildo odą vėsinantis bisabololis arba mentolis, drėkinantis pantenolis bei įvairūs eteriniai aliejai“, – sako vaistininkas M. Rutalė.

Veido odos kremas

Anot vaistininko, nepakanka tik nuprausti veido odą vandeniu. Jis pataria kasdien ryte ir vakare naudoti vyro veido odos tipą atitinkantį kremą. Taip pat primena – jeigu žiemą naudojote sunkesnės konsistencijos kremą, vasarą galima rinktis lengvesnės.

Lūpų balzamas

„Vyrai vis dažniau vaistinėse ieško lūpų balzamų, kurie padėtų drėkinti lūpų odą, išvengti jos skilinėjimo. Patariama rinktis būtent maitinamuosius lūpų balzamus“, – pataria vaistininkas M. Rutalė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: