Seimas priėmė Maisto įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta nuo kitų metų pradžios sudaryti galimybę pratęsti maisto, paženklinto žyma „Geriausias iki...“, minimalų tinkamumo vartoti terminą ir leisti jį pardavinėti ilgiau.

Žyma „Geriausias iki...“ nurodo rekomenduojamą produkto suvartojimo terminą, todėl, pasak iniciatorių, tokį maistą dažniausiai galima valgyti ilgiau, nei nurodyta ant pakuotės; be to, tai padėtų mažinti maisto švaistymą.

Pagal priimtas pataisas, už šio maisto saugą ir kokybę atsakys pardavėjas. Toks maistas galės būti pardavinėjamas Vyriausybės patvirtintose mažmeninės prekybos taisyklėse nustatyta tvarka ir atsižvelgiant į Vyriausybės įgaliotos institucijos patvirtintas rekomendacijas.

Kaip anksčiau yra skelbusi šias pataisas inicijavusi Ekonomikos ir inovacijų ministerija, pardavėjai pratęsti galiojimo terminą galėtų tik tada, kai maistas būtų supakuotas į pirminę gamintojo pakuotę, ji nebūtų pažeista, o vartotojui tinkamai ir aiškiai pateiktų informaciją, kad jis dar galioja ir yra saugus vartoti. Ant tokios pratęsto galiojimo maisto pakuotės būtų būtina nurodyti ir pirminį galiojimo terminą.

Pagal naujas nuostatas, pasibaigus minimaliam tinkamumo vartoti terminui pardavėjui bus draudžiama parduoti maisto papildus, kūdikių mišinius ir jiems skirtus maisto produktus, specialiosios medicininės paskirties maisto produktus, viso paros raciono pakaitalus svoriui kontroliuoti.

Už šias Maisto įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-2890(3) balsavo 92 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė 14 parlamentarų.

Seimo Spaudos biuro inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: