Pirmąją naujų metų dieną gydytojas – akušeris Artūras Šalaševičius socialiniame tinkle "Facebook" pasveikino visus su naujais metais bei pranešė, kad nuo sausio 1 d. atsisako VŠĮ „Jonavos ligoninė“ akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjo pareigų. Kaip rašė A.Šalaševičius, pagrindinis jo motyvas trauktis iš ne vienerius metus užimamo posto – laikinojo ligoninės vadovo Vido Kačiušio „nepotizmas, patyčios, darbuotojų tarpusavio kiršinimas.“ Maža to, anot mediko, laikinasis vadovas pradėjo susidorojimą su tais, kurie „šnekėjo“. 

Ligoninėje patyčios ir susidorojimas?

„Ta istorija neprasidėjo prieš savaitę. Kaip žinote, ligoninė vadovo neturi nuo balandžio 1 dienos. Laikinai tas pareigas eina Vidas Kačiušis. Jo vadovavimo stilius, priimami sprendimai - veda ligoninę link suprastinimo, sumažinimo, paliekant tik slaugą ir terapiją“, - pasakojimą pradeda dabar jau buvęs VŠĮ „Jonavos ligoninė“ akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjas, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profsąjungos Jonavos skyriaus pirmininkas Artūras Šalaševičius.

Po kreipimosi į savivaldybę, apie situaciją ligoninėje buvo parodytas reportažas laidoje „Panorama“, o Kačiušis pradėjo susidorojimą su tais, kurie „šnekėjo“

Anot pašnekovo, nuo to laiko vyko daug įvairių veiksmų, o rezultatas toks, kad atėjus laikui didinti darbo užmokestį, rugsėjo mėnesį padidinus įkainį – apie algų kėlimą nebuvo nei žodžio, nors dirbantys specialistai pinigus buvo uždirbę. Tuo metu jungtinė profsąjungų atstovybė kreipėsi į laikiną vadovą V.Kačiušį, kuris tvirtino, kad algų nekels, nes steigėjas neleidžia. Tuomet kreiptasi į steigėją, Jonavos rajono savivaldybę, bet atsakymas nedžiugino – rekomenduota vėl kreiptis į V.Kačiušį.

„Po kreipimosi į savivaldybę, apie situaciją ligoninėje buvo parodytas reportažas laidoje „Panorama“, o Kačiušis pradėjo susidorojimą su tais, kurie „šnekėjo“. Pirmiausiai nuėmė priedą III terapinio skyriaus vedėjui, gydytojų sąjungos pirmininkui, nors tas priedas buvo jo sutartinis atlyginimas su kuriuo jis atėjo dirbti į Jonavos ligoninę. O man nuimtas priedas suradus priežastį, kad pilnu etatu grįžta dirbti gydytoja  N. Balasevičienė, nors mano priedas buvo už darbo intensyvumą ir tai niekaip nesusiję su profsąjungine ar kita veikla. 

O mano pasitraukimas Kačiušio buvo įvardintas kaip jo pergalė, kad dar vienas kovotojas krito. 

Kačiušis nuolat sako, kad jis laikosi savivaldybės nurodyto atlyginimo procento, kad turi jį išlaikyti, bet į visus raginimus, bandyti ieškoti galimybių gauti visą sutartinę sumą iš ligonių kasų, atsako, kad neturim pinigų samdyti naujų darbuotojų, nes neišsiimam tos sumos, bet kad ją išsiimti - reikia žmonių. Likę darbuotojai fiziškai daugiau nelabai ką gali padaryti.  Esant tokiai situacijai, būnant melagysčių ir patyčių sraute, bei nesant jokiai diskusijai -  aš nusprendžiau pasitraukti, nes daugiau nematau galimybės dirbti su tokiu vadovu. O mano pasitraukimas Kačiušio buvo įvardintas kaip jo pergalė, kad dar vienas kovotojas krito. Net nežinau, bet toks vadovas, kuris džiaugiasi, kad iš jo vadovaujamos įstaigos traukiasi žmonės, gal kitiems spręst, ar toks vadovas turėtų, ar galėtų būti“, - teigia A.Šalaševičius bei priduria, kad kaip gydytojas jis lieka dirbti skyriuje, tačiau jam –  nebevadovaus.

Rytiniai pasitarimai – V.Kačiušio šou?

Laikinasis vadovas nuolat stengiasi supriešinti darbuotojus – sako A.šalaševičius, dėl ko net teko kuriam laikui nebeorganizuoti rytinių pasitarimų, taip vadinamų  penkiaminučių.

Visi skyriai informuodavo apie savo situaciją, buvo pristatomi įstatymų pasikeitimai, tačiau toks bendras situacijos aptarimas buvo pavirtęs į visišką Kačiušio šou.

„Per penkiaminutes nuolat aiškindavo, kad vieni skyriai nuostolingi, kiti juos dengia, išlaiko. Tie išlaikytiniai, blogi,  o anie - gerieji. Beveik per kiekvieną penkiaminutę tai kartodavo. Kilus didžiuliam darbuotojų pasipriešinimui ir susipriešinimui, kuriam laikui rytinės penkiaminutės buvo visai atšauktos. Dabar jos vyksta pirmadieniniais ir penktadieniais, kai anksčiau pasitarimai vykdavo kiekvieną rytą. Visi skyriai informuodavo apie savo situaciją, buvo pristatomi įstatymų pasikeitimai, tačiau toks bendras situacijos aptarimas buvo pavirtęs į visišką Kačiušio šou. Net nelabai norisi prisimint“, - pasakoja gydytojas.

Anot pašnekovo, yra darbuotojų, kurie „neatlaikė“ tokios atmosferos Jonavos ligoninėje bei paliko savo užimamas pareigas.

Šviesios ateities nemato

Kaip žinia, mero potvarkiu sudaryta darbo grupė jau yra pateikusi ligoninės gelbėjimo planą stabilizuojant įstaigos finansinę situaciją. Taipogi paskelbtas konkursas Jonavos ligoninės direktoriaus pareigoms užimti. Tačiau A. Šalaševičius ligoninės šviesios ateities nemato.

O mažinant visas apimtis, liks tiks terapija - geriatrija ir slauga

„Situacija klostosi labai paprastai ir aiškiai – link prastinimo, link mažinimo. Mes dabar esame regioninė ligoninė, kuri teikia chirurgijos, traumatologijos, akušerijos – ginekologijos bei kitas paslaugas. Yra vaikų ligų skyrius. O mažinant visas apimtis, liks tiks terapija - geriatrija ir slauga“, - sako medikas bei priduria, kad jei yra toks sumažinimo planas, apie jį reiktų pranešti viešai ir aiškiai. Darbuotojai, žinodami realią situaciją, ieškotųsi naujo darbo, o nežinomybė - slegia.

„Visi procesai bus maksimaliai viešinami. Jų pakeisti aš negaliu, neturiu tokių svertų, bet viską viešinant, manau darbuotojams, kuriuos aš atstovauju,  bus lengviau ir visi žinos – kokie kieno tikslai“, - sako A.Šalaševičius.  

Akušerijos – ginekologijos skyrius be vadovo

„Kai gruodžio 31 d. parašiau atsistatydinimo raštą, manęs net nekvietė pokalbiui. Skambino kolegei, kuri trumpiausiai dirba, turi mažiausią patirtį ir mažiausiai atspari spaudimui, siūlė mano pareigas, bet ji susilaikė nuo tokio žingsnio, pasakydama, kad skyriuje vyksta normalus darbas, kolektyvas geras, visi mes tvarkingai dirbam. O po naujų metų atėjus kita kolegė irgi atsisakė Kačiušio naujametinės „dovanos“. Jos abi atsisakė užimti skyriaus vedėjo pareigas“, - nemalonius įvykius atsimena A.Šalaševičius.  

A.Šalaševičius direktoriaus posto nesiekė

Pretendentų į viešosios įstaigos Jonavos ligoninės direktoriaus pareigas dokumentai buvo priimami iki 2019 m. gruodžio 30 d. įskaitytinai. Nuo 1997 m. Jonavos ligoninėje dirbantis Artūras Šalaševičius šio posto nesiekė.

„Šį kartą neteikiau pareiškimo. Prieš tai jau du kartus teikiau savo kandidatūrą su savo numatoma programa, su savo vizija, kad matau daugiaprofilinę ligoninę su dienos chirurgijos padaliniu ir pan., tačiau netikau. Jei jau du kartus netikau, tai trečią kartą nebeteikiau“, - pasakoja medikas.

Dėl galimo mobingo įstaigoje ministerijai dar nepranešta

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar 2019 m. lapkričio mėnesį pakvietė medikus, darbe patiriančius psichologinį smurtą, mobingą ar kitokio pobūdžio spaudimą, to netoleruoti ir pranešti apie tokias situacijas nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 66004, pasirinkus skaičių „3“. Nors Artūrą Šalaševičių ragino pasinaudoti proga ir pranešti apie situaciją Jonavoje, tačiau nuo šio sprendimo medikas kol kas susilaikė.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: