Lapkričio pradžioje tarptautinėse rinkose atpigus gamtinėms dujoms, didžiausia jų vartotoja Lietuvoje – Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ po dviejų mėnesių pertraukos vėl buvo atnaujinusi trąšų gamybą. Tuomet darbuotojai, buvę prastovose, grįžo į darbus.

Tačiau šiandien, gruodžio 15-ąją, portalas jonavoszinios.lt sulaukė ne vieno achemiečio prašymo pasidomėti dabartine situacija bendrovėje - esą juos pasiekė kalbos apie artėjančias prastovas.

,,Žmonės kalba, kad vėl eisime į prastovas, o administracija oficialiai mūsų apie tai neinformavo. Pats dėl to užklausiau vadovo, bet man buvo pasakyta, kad kai bus laikas, viską sužinosim.

Artėja šventės, mokesčiai išaugę, tikrai neramu ir apie tai norėtųsi žinoti iš anksto", - pasakojo į redakciją paskambinęs vyriškis, nenorėjęs viešai skelbti savo vardo.

Pasiteiravus AB ,,Achemos", ar ši gali patvirtinti apie prastovas ir kiek tiksliai darbuotojų bus išleista į jas, gautas toks atsakymas:

,,Dujų kainai vėl kylant į šį rudenį buvusias aukštumas, esame priversti nuo gruodžio 19 dienos laikinai stabdyti amoniako gamybą, paliekant dirbti tik amonio salietros ir dervų gamybą bei juos aptarnaujančius padalinius", - pasakojo bendrovės atstovė spaudai Jolita Macelytė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: