Kaip žinia, balsavimas už 2023 m. Jonavos rajono Dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjas jau prasidėjo. Jonaviečiai balsuoti gali visose trijose kategorijose – už mažos apimties projektus mieste ir rajone bei už didelės apimties projektą, kuris būtų įgyvendintas kitais metais. Balsuoti kiekvienoje kategorijoje galima po vieną kartą.

Pasižvalgykime, kokias idėjas siūlo ir kokius projektus parengė jonaviečiai, teikdami paraiškas didelės apimties projektams (iki 100 tūkst. Eur).

Šioje kategorijoje yra parengti 4 projektai: „Lokenėlių piliakalnis – lankytina Jonavos rajono vieta“,  „Modernaus automatinio viešojo tualeto įrengimas Panerių gatvėje“ , „Užusalių seniūnijos bendruomenių laisvalaikio erdvės“ ir projektas „Renginių ir laisvalaikio oazė Žeimių miestelyje“.

Projektas „Lokenėlių piliakalnis – lankytina Jonavos rajono vieta“

Kaip rašoma projekto aprašyme, Lokenėlių piliakalnis, kartu su kitame Lokio upelio krante esančiu Gudžionių piliakalniu, kadaise sudarė piliakalnių kompleksą su gyvenviete tarp jų. Didžioji dalis Lokenėlių piliakalnio aikštelės ir dalis pylimo yra nuplauta Lokio upelio. Lokenėlių piliakalnio teritorija yra prižiūrima: remontuojami takai, laiptai, pjaunami menkaverčiai krūmai, šienaujama žolė. Kad šis piliakalnis būtų traukos objektu, būtų lankomas rajono gyventojų ir pravažiuojančių žmonių, reikėtų papildyti esamą infrastruktūrą keliais statiniais, pvz.: įrengta apžvalgos aikštelė sudarytų galimybę plačiau apžvelgti piliakalnio teritoriją, pasigrožėti esamais vaizdais, prie vandens įrengtos poilsio zonos sudarytų galimybę pasigrožėti Lokės upelio vaizdais, pamiršti miesto šurmulį ir pabūti gamtoje. Įrengtas fontanas su LED apšvietimu, LED apšvietimas prie takų, suteiks jaukumo ir ramybės jausmą. Akmenimis išgrįsta užtvankos pakrantė susilies su visu gamtos kompleksu. Patvarkyta laužavietė, atnaujintas aukuras taps traukos objektu atvykstantiems papietauti, praleisti laiką gamtoje.

Projekto vertė – 100 000 Eur.

Įgyvendinimo vieta – Lokenėlių piliakalnis, Šilų sen.

Projektas „Modernaus automatinio viešojo tualeto įrengimas Panerių gatvėje“

Visame mieste tėra vienas viešasis tualetas prie meno mokyklos, tačiau net ir jo darbo laikas nėra patrauklus ar prieinamas gyventojams bei miesto svečiams. Jonava save pristato kaip sportišką aktyvaus laisvalaikio miestą, todėl siūloma vienoje iš rekreacinių vietų - Panerių gatvėje įrengti modernų automatini viešąjį tualetą. Būtent šioje teritorijoje šiltuoju paros metu žmonių srautas yra didžiulis, nes per Panerių gatvę driekiasi puikus dviračių ir pėsčiųjų takas. Įrengtos poilsio vietos, vaikų žaidimų bei treniruoklių aikštelės. Vizualiai viešieji tualetai gal ir nėra aplinkos puošmena, nors siūlomi viešieji tualetai ir architektūrine prasme atrodo solidžiai, bet svarbiausia, kad praktiniame kontekste jie yra labai reikšmingi, gyventojams bei miesto svečiams suteikiantys patogumo. Išėjus pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiu ar kitais būdais praleisti savo laiką gryname ore, nereikėtų sukti galvos, kur atlikti gamtinius reikalus, tad pačiam miestui visa tai suteiktų papildomo civilizuotumo bei prisidėtų prie aplinkos puoselėjimo.

Projekto vertė – 87 500 Eur.

Įgyvendinimo vieta – Panerių gatvė Jonavos mieste.

Projektas „Užusalių seniūnijos bendruomenių laisvalaikio erdvės“

Užusalių seniūnijoje, lyginant su kitomis Jonavos rajono seniūnijomis, nėra įkurtų kokybiškų laisvalaikio praleidimo erdvių, kuriose vietos gyventojai galėtų rinktis, švęsti bendruomenių šventes, repetuoti, dalintis gerosiomis praktikomis, dalintis įspūdžiais. Šiuo projektu norime aktyviausiuose Užusalių seniūnijos kaimuose – Išoruose ir Užusaliuose – sukurti naujas bendruomenių ir vietos gyventojų laisvalaikio erdves, kurios bet kuriuo paros metu bus prieinamos ir atviros kiekvienam. Seniūnijos erdvėse įkūrus naujas, patrauklias ir pritaikytas laisvalaikio praleidimo erdves, vyresnio amžiaus žmonės galės aktyviai praleisti laiką kartu su bendraminčiais, rinktis pokalbiams, skaityti knygas, saviveiklininkų kolektyvai netrukdomai repetuoti. Taip pat tikime, kad ir Užusalių seniūnijos jaunimui atsiras motyvacijos dažniau susitikti laisvalaikio erdvėse, nesišlaistant po seniūnijos gatves, tobulinant bendravimo įgūdžius ir, žinoma, pagerinti bendrą savivertės jausmą.

Projekto vertė – 100 000 Eur.

Įgyvendinimo vieta – Užusalių seniūnija.

Projektas „Renginių ir laisvalaikio oazė Žeimių miestelyje“

Projektas skirtas visoms amžiaus ir socialinėms grupėms. Pastatytas amfiteatras pritrauks tiek mažus, tiek suaugusius žmones. Amfiteatre planuojama rodyti kiną, spektaklius, koncertus. Kadangi ne visi miestelio gyventojai turi galimybę vykti ir pamatyti renginius svetur, amfiteatro atsiradimas galėtų sumažinti ir socialinę atskirtį. Amfiteatras taip pat bus pritaikytas neįgaliesiems. Pagrindinis šio projekto tikslas – suburti viešąją erdvę kultūriniams renginiams kaimo vietovėje.

Projekto vertė – 99 894,88 Eur.

Įgyvendinimo vieta – Blauzdžių g., Žeimiai.

Balsuoti už projektus galite iki liepos 3-osios imtinai interneto svetainėje jonava.lt ČIA,  mobiliojoje programėlėje „Jonava“ arba išreikšti nuomonę popieriniame balsavimo blanke atvykus į savo gyvenamosios vietos seniūniją su asmens dokumentu.

Balsuoti gali kiekvienas asmuo nuo 16 m., deklaravęs gyvenamąją vietą Jonavos rajono savivaldybėje.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: