2023 m. lapkričio 23 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė pranešimą apie Kinijoje (Pekino ir Liaoningo regionuose) ligų protrūkius tarp mokyklinio amžiaus vaikų, kuriems diagnozuotas plaučių uždegimas, susijęs su Mycoplasma pneumoniae sukėlėju.

Lapkričio 23 d. vykusioje spaudos konferencijoje Kinijos valdžios institucijos pateikė duomenis, kad nuo gegužės mėnesio Kinijoje stebimas ambulatorinių konsultacijų ir vaikų hospitalizacijos atvejų dėl Mycoplasma pneumoniae padidėjimas, o nuo spalio – dėl respiracinio sincitinio viruso (RSV), adenoviruso ir gripo viruso. Nuo spalio vidurio Šiaurės Kinijoje, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu per pastaruosius trejus sezonus, padaugėjo susirgimų ir sezoniniu gripu.

Kinijoje vaikų sergamumo kvėpavimo takų infekcijomis padidėjimas siejamas ir su COVID-19 apribojimų panaikinimu  ir įvairių sezoninių patogenų, tokių kaip RSV, sezoninis gripas, adenovirusai, SARS-CoV-2 (virusas, sukeliantis COVID-19 ligą) ir Mycoplasma pneumoniae (dažna bakterinė infekcija, kuria paprastai serga maži vaikai) cirkuliacija visuomenėje. Kinijos valdžios institucijos pabrėžė, kad reikia stiprinti ligų priežiūrą sveikatos priežiūros įstaigose ir bendruomenėse, taip pat stiprinti sveikatos sistemos gebėjimus valdyti pacientų srautus.

ES / EEE šalys ir Jungtinė Karalystė taip pat praneša apie didėjantį sergamumą kvėpavimo takų infekcijomis tarp vaikų (pvz., bronchiolitu Prancūzijoje). Pietų Korėja taip pat neseniai pranešė apie vaikų sergamumo padidėjimą, susijusį su Mycoplasma pneumoniae. Protrūkiai, susiję su šia bakterija registruojami įvairiose šalyse.

Tarptautinių organizacijų  specialistams vertinant situaciją Kinijoje nenustatyta jokių neįprastų ar naujų patogenų ar neįprastų klinikinių požymių. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro vertinimu,  nerimauti nėra dėl ko, nes vaikų susirgimo atvejai nėra susiję nei su nauja SARS-CoV-2 atmaina, nei su  nauju gripo tipo virusu.

PSO rekomenduoja žmonėms Kinijoje laikytis viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių: skiepytis, laikytis atstumo, susirgus likti namuose, prireikus atlikti tyrimus ir kreiptis į gydytojus, dėvėti kaukes, vėdinti patalpas ir reguliariai plauti rankas. Europos šalims ar kitoms šalims specifinių rekomendacijų neteikiama.

Mycoplasma pneumoniae  infekcija – tai ūminė bakterinė infekcija, pažeidžianti kvėpavimo sistemą (sukelianti plaučių uždegimą). Bakterija perduodama nuo žmogaus žmogui per kvėpavimo takų lašelius, o inkubacinis laikotarpis svyruoja nuo 4 dienų iki 3 savaičių. Sergamumui Mycoplasma pneumoniae sukeltomis   infekcijomis būdingi sezoniniai svyravimai. Vidutinio klimato zonose susirgusiųjų skaičius didžiausias būna paskutiniaisiais metų mėnesiais, o epideminiai sergamumo pakilimai vidutiniškai kartojasi kas 4–7 metus. 2011–2012 m. Danijoje, Suomijoje ir Norvegijoje buvo registruotas aukštas sergamumas Mycoplasma pneumoniae.

NVSC info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: