Šiandien, kovo 26-ąją, J. Ralio gatve vykstantys jonaviečiai galėjo stebėti nekasdienį vaizdą - viduryje gatvės, ties perėja bei įvaža į autobusų stotelę sustatyti eismo signaliniai kūgiai, apsunkinantys pravažiavimą pro juos. 

Šiandien čia vyko rajono savivaldybės inicijuotas eksperimentas, siekiant vizualiai įsitikinti ir įrodyti, kad buvusios įmonės AB „Lietuvos automobilių kelių direkcija“, o dabar ,,Via Lietuva” užmojai, pertvarkyti jai priklausančią J. Ralio gatvę ir joje esančią perėja, nėra tinkami. 

,,Via Lietuva” projekto sprendiniuose numatyta, kad J. Ralio g. ir ten esanti pėsčiųjų perėja susiaurės įrengiant saugos salelę bei trumpinant autobusų stotelės įvažą. Tokiam sprendimui, deja, nesėkmingai, ne kartą priešinosi ne tik rajono vietos valdžia, bet ir patys gyventojai. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.   

Rajono savivaldybė ,,nenuleidžia rankų” ir šiandien J. Ralio gatvėje, pagal ,,Via Lietuva” projektą, sustatė eismo signalinius kūgius bei stebėjo, kaip autobusai ir gaisrinės automobilis įveikia būsimas rekonstrukcijas. 

Eksperimento rezultatas akivaizdus – autobusas po priekinio rato sparnu ,,nusivežė” vieną kūgį, o gaisriniam automobiliui nepakako vietos išsisukti bei išvartė ne vieną kūgį.  

,,Kūgeliai šiandien imitavo būsimų bordiūrų kontūrus. Stebėjome, kaip automobiliai ir sunkiasvoris transportas važiuos per šią sankryžą, kaip atliks kairį posūkį, važiuojant iš Kauno gatvės. Eksperimentas parodė, kad kairio posūkio, neužvažiavus ant kelio borto, atlikti neįmanoma. Šią situaciją nufilmavome, šiandien dar kartą kreipsimės į kelio savininką ir bandysime vėl įrodyti, kad jų sprendiniai netinkami. Norime išsikovoti, kad šioje sankryžoje būtų pritaikomi kiti sprendiniai, kurie būtų saugus, bet nesudarytų problemų transportui”, - eksperimentą komentavo vicemeras Povilas Beišys.  

Anot vicemero, savivaldybė yra siūliusi šioje perėjoje įrengti šviesoforą. Tokį patį siūlymą, įrengti perėjoje šviesoforinį reguliavimą, ,,Via Lietuvai” buvo pateikusi ir Transporto kompetencijų agentūra, tačiau į siūlymus atsižvelgta nebuvo. 

Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Kuliešius teigia, kad išvažiavimo galimybės šioje sankryžoje apsunkintos.  

,,Mums išvažiuoti iš Kauno gatvės jau yra iššūkis, o jeigu dar J. Ralio gatvėje bus įrengta tokia salelė, net sunku komentuoti. Miesto centro viduryje įrengti tokią salelę, pro kurią negalės pravažiuoti nei gaisrinės, nei autobusai, nėra gerai. Manau yra kitų būdų, kaip išspręsti šio išvažiavimo klausimą, išlaikant eismo saugumą, bet nesudarant spūsčių”,- komentavo Jonavos PGT viršininkas S. Kuliešius. 

UAB ,,Jonavos autobusai” direktorius Otaras Urbanas tik patvirtino, jog eksperimentas parodė, kad viešasis transportas Jonavoje bus paralyžiuotas, jei  bus įgyvendinti ,,Via Lietuva” sprendiniai. 

,,Dar iki eksperimento pradžios buvo aišku, kad autobusai nepravažiuos. Šiandien čia buvo tik kūgiai, tai nebuvo pastovūs inžineriniai tinklai, bet jiems atsiradus, išsukimo manevras bus dar labiau apsunkintas. Žinant, kad artėja ir kitų gatvių remontai, pagrinde transportas judės Kauno gatve, kur ir dabar jau turim iššūkių, tai šiuo atveju, tikimybė, kad autobusai piko metu pravažiuos pro inžinerinį statinį, yra labai abejotina - praktiškai griūna visa viešojo transporto sistema Jonavoje ”, - komentavo O. Urbanas. 

Atnaujinta ,,Via Lietuva" komentaru:

,,Dėkojame už eksperimentą. Kaip matyti ir eksperimento vaizdo medžiagoje – darbai dar nėra pradėti. Projektavimo metu darbus vykdantys projektuotojai yra atsakingi už parinktų sprendinių suderinimą su suinteresuotomis šalimis. Rytoj, kartu su projektuotojais, peržiūrėsime šiai vietai parinktus sprendinius ir pakartotinai juos įvertinsime. Jei projektavimo metu numatyti sprendiniai parinkti netinkamai įvertinus – įpareigosime juos pakeisti. Mūsų prioritetas – saugumo keliuose užtikrinimas, dėsime visas pastangas, jog J. Ralio gatvės perėjoje eismo dalyvių saugumas bei judumas būtų užtikrintas. Siekiame įsiklausyti ir konstruktyviai bendradarbiauti!", - socialiniame tinkle Facebook apie 19 val. rašė,,Via Lietuva", komentuodama vicemero P. Beišio išplatintą video.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: