Kaip yra žinoma, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM)  nusprendusi praplėsti Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą (PPC), šalia jo įkūrė modulinių namelių mietelį ir čia apgyvendino apie 800 asmenų. Nėra paslaptis, jog praplėtus Ruklos PPC, padidėjo ir sąnaudos jo išlaikymui.

Policija, greitosios medicinos pagalbos stotis, Jonavos ligoninė, Jonavos pirminis sveikatos priežiūros centras dirba papildomais krūviais, teikiant paslaugas Ruklos PPC apgyvendintiems užsieniečiams. Papildomos išlaidos mokesčiams ir paslaugoms padengiamos ne iš rajono biudžeto ir ne iš Ruklos seniūnijos lėšų – šias išlaidas padengia valstybė.

Tačiau suprantant, kad nelegalių migrantų kaimynystė ne visiems maloni ar laukiama, tikimasi sulaukti ir kitokios kompensacijos, ne tik padidėjusių išlaidų padengimo.  

„Su valstybės valdžia pavyko susiderėti, kad papildomai, kitais metais, Ruklos mokykla gaus 800 tūkstančių eurų investiciją. Kitaip tariant, žinant, kad užsieniečių susitelkimas yra Rukloje, mes manėm, kad reikia padėti šiam miesteliui - ar  infrastruktūrai, ar objektams. Susiderėjom, kad tai bus mokykla, kurią lanko ir miestelio gyventojų, ir pabėgėlių vaikai. 800 tūkstančių eurų yra ženkli suma, ir, manau, tai gausis kaip centrinės valdžios padėka ar paskatinimas, kad mes supratingai reagavom į susiklosčiusią situaciją“, - sako rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Konvencija dėl pabėgėlių statuso numato, kad tokiose laikino apgyvendinimo vietose pabėgėliai gali būti ne ilgiau kaip 6 mėnesius, per kuriuos turi būti suteikiamas arba leidimas gyventi šalyje, arba suteikiamas pabėgėlio statusas, arba turi būti sprendžiamas jo išvykimas. Anot mero Mindaugo Sinkevičiaus, yra tikimybė, jog šie reikalavimai vargu ar bus įgyvendinti per minimus 6 mėnesius, todėl modulinių namelių miestelis Rukloje greičiausiai veiks ilgiau.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: