Portalo redakcija sulaukė Jonu pasivadinusio skaitytojo laiško, kuriame jis išdėsto savo pastebėjimus dėl tiesioginės Joninių Jonavoje transliacijos. Skaitytojas teiraujasi, kodėl geriausios dalys lieka už ekrano? Jonavos kultūros centras pateikia atsakymą. 

Šventė graži, bet geriausia dalis - už kadro

,,Jau po Joninių, bet vis norisi pasidalinti įspūdžiais po praėjusios Joninių šventės Jonavoje. Šventė graži, kaip visuomet. Tačiau ,,kasmetinis spjūvis'' į ekranus tiems, kurie šią šventę stebi iš toliau (ją kasmet transliuoja YouTube kanale Jonavos kultūros centras). Ką turiu omenyje? Kaip sakoma, geriausioje dalyje, t.y., kviestinių žvaigždžių koncertų metu pasirodo užrašas -,,atlikėjo(ų) pageidavimu programa netransliuojama gyvai...'' 

Žinoma ne visų, tačiau kiekvienais metais šventės organizatoriai tokių ,,prigriebia''- ar tai būtų Vaidas Baumila, Mantas Jankavičius. Šiais metais geras porą valandų ,,špygą'' ekranams rodė grupė ,,The Roop'' ir J. Jarutis. Gal tai niekinga smulkmena, tačiau kam tuomet šventę aplamai transliuoti, jeigu vieną ar kitą pasirodymą reikia slėpti? Ką tai keičia? Ar tai vadinama pagarba atlikėjų gerbėjams? Įdomu, kaip jiems patiktų, jei užgrojus vienai ar kitai dainai ,,jų pageidavimu'' televizijos ekrane, aš tiesiog geriau perjungiu kanalą, nes nenoriu matyti, ar išeinu iš gyvo koncerto... Tai yra viešas renginys, o ne kažkoks anoniminis klubas. Būtų įdomu sužinoti iš visų pusių, kodėl taip yra.  Ar būtų įmanoma?", - teiraujasi Jonas. 

Autorinės teisės ir atlikėjų pageidavimai

Joninių Jonavoje organizatorius, Jonavos kultūros centras pateikia konkretų paaiškinimą į skaitytojo keltus klausimus.  

,,Tiesioginės transliacijos į socialinius tinklus bei YouTube kanalą, gana dažnai neleidžia patys atlikėjai.  Tai yra autorinės teisės ir atlikėjų pageidavimai, kurių turime laikytis. Joninių šventėje tokius pageidavimus pareiškė  grupė „The Roop“ bei atlikėjas Justinas Jarutis", - teigia Jonavos kultūros centro Direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Jurgita Serapinė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: