„Noriu išskirtinai padėkoti Bolt paspirtukų vairuotojams Jonavoje, kurie atsakingai ir pareigingai elgiasi su šia transporto priemone. Pabrėžiu, kad tariu ačiū tik tiems, kurie nepastato paspirtuko vidury pėsčiųjų tako, nenutrenkia jo dviračių kely, tiesiog numesdami ant šono, nepalieka žaliojo dviračio tiesiai prieš perėją ar neužblokuoja prieigos kitiems pėstiesiems ar kitų transporto priemonių vairuotojams“, - paskambinusi į redakciją pokalbį pradėjo jonavietė Aušra.

Anot moters, ji ir pati mėgstanti pralėkti su nuosavu paspirtuku, pasivaikščioti pėsčiųjų takais, tačiau kelyje staiga atsiradusi kliūtis – viduryje pastatytas, o kartais ir ant šono numestas žalias Bolt paspirtukas, ne juokais gali sukelti rūpesčių.

„Nepasakyčiau, kad Bolt paspirtukai masiškai išmėtyti Jonavoje, tačiau tenka pastebėti, kad ne visi jie palikti tvarkingai. Savaitgalį vos neužlėkiau ant vieno Bolt’o, kuomet jis buvo numestas dviračių take, tiesiog per vidury gulėjo skersas ant šono. Gerai, kad takas buvo platus, nebuvo pėsčiųjų ir iš toliau pamačiusi kliūtį, galėjau ją apvažiuoti. Bet juk patys suprantate, kad koks užsižioplinęs tikrai galėjo susižaloti, atsitrenkęs į netikėtą kliūtį.

Todėl šį kart dėkoju atsakingiems ir pareigingiems Bolt vairuotojams, kurie pastato paspirtuką taip, kad netrukdytų kitiems ir neblokuotų jų kelionės. Gal pamatę šią mano žinutę, susiprotės ir kiti, kurie ne visada vietoje palieka Bolt’ą“, - kalbėjo moteris.

Panašią situaciją apie paliekamus Bolt paspirtukus aprašė ir Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai, primindami, kad baigę kelionę paspirtuku, nepaliktumėt jo bet kur.

Pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) susirinkime, kuriame žmonės, turintys regos negalią pasakojo, kad negali pastebėti ar greitai sureaguoti į pėsčiųjų take atsiradusią kliūtį - netvarkingai paliktą paspirtuką. Taip paliktų paspirtukų jau pastebėjome ne vieną ir ne du. Paspirtuko nepastebėjęs žmogus gali nuvirsti ir susižaloti.

Taip pat pareigūnai primena, kad važiuojant paspirtuku, prasilenkiant su pėsčiaisiais, būtina sumažinti greitį bei įspėti juos garso signalu.

Mums visiems būtina suprasti – kelyje esam ne vieni, savitarpio pagarba ir atsargumas yra saugaus dalyvavimo eisme pagrindas

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: