Su 10 eurų kišenėje ir saksofonu ant pečių į Pietų Europą išvykęs jonavietis šiandien turi naujus užmojus: netrukus išleis singlą

Su 10 eurų kišenėje ir saksofonu ant pečių į Pietų Europą išvykęs jonavietis šiandien turi naujus užmojus: netrukus išleis singlą
RGP 01
2019-08-01 14:04 2019

Jonavietis Marius Libas – 20-metis vaikinas, negalintis gyventi be dviejų dalykų: kelionių ir muzikos. Dar būdamas 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą, kur aplankė ne vieną valstybę, užsidirbdamas iš gatvės muzikos. Kaip šiandien sako pats Marius, tris mėnesius trukusi kelionė iš esmės pakeitė jo gyvenimą, tačiau dabar prieš akis ne ką mažiau intriguojantys užmojai – singlo ir mini albumo išleidimas.

Slėgė rutina

,,Norėjau pajusti kažką naujo, nes rutina vertė mane degraduoti – tiesiog neateidavo jokios naujos idėjos. Nesisekė ir kūryba. Galvojau, kad reikia kažkaip iš viso to išlipti, pabandyti surasti save. Vieną dieną spontaniškai gimė mintis, jog turiu išvykti ir keliauti. Nusprendžiau, kad noriu aplankyti Pietų Europą. Dabar galiu pasakyti, jog ši kelionė tikrai pakeitė mano gyvenimą – sutikau daugybę skirtingų žmonių, pasisėmiau neįkainojamos patirties ir, svarbiausia, geriau pažinau patį save“, - paklaustas, kas paskatino 17-metį leistis į nemenką avantiūrą, pasakojo Marius.

10 eurų kišenėje

Jonavietis prisimena, kad atvykus į pirmąją šalį – Portugaliją, jis kišenėje turėjo vos 10 eurų. Tačiau vaikinas dėl to nei kiek nepanikavo – Marius žinojo, kaip užsidirbs ne tik maistui, bet ir pastogei.

,,Išlipau prie Porto oro uosto, nusipirkau metro bilietą ir su saksofonu ant pečių pasukau link miesto centro. Atsimenu tą momentą, kai kažką užkandau ir supratau, jog turiu apie 10 eurų. Nebuvau išsinuomavęs pastogės nakvynei, tačiau nejaučiau jokios baimės, nes turėjau muzikos instrumentą ir žinojau, kad gavau galimybę patirti daug neišdildomų įspūdžių. Pasakiau sau, kad jei nepavyks groti gatvėje, turėsiu ieškoti, kur tai padaryti. Vis tik pirminių planų keisti neprireikė – jau pirmą dieną užsidirbau apie 40 eurų, kurių užteko nakvynei ir maistui“, – kalbėjo Marius.

Skirtingos patirtys

Vaikinas pasakoja, kad vienas pagrindinių jo kelionės tikslų buvo kuo geriau pažinti lankomų kraštų kultūrą.  Taip jis keliavo po skirtingas šalis ir miestus, tačiau ne visi jie pasižymėjo svetingumu gatvės muzikantui.  

,, Apie savaitę prabuvęs Porto mieste, nusipirkau mažą gitarėlę ir išvykau į Barseloną. Čia susidūriau su pirmaisiais sunkumais: tik pradėjau groti, prisistatė policininkai ir pasakė, kad jei dar kartą mane pamatys grojantį mieste, atims visus instrumentus. Žinoma, aš negalėjau to leisti. Dėl to išvykau į Italiją. Keliaujant autostopu susipažinau su mergina, leidusia man pernakvoti pas ją. Viskas taip susiklostė, kad galiausiai su 3 eurais piniginėje išvykau į Veneciją. Pirmą naktį teko praleisti gatvėje, tačiau kitą dieną užsidirbau jau 100 eurų.  Kalbant apie Veneciją, kai jau buvau susiruošęs išvykti į kitą miestą, kelionės išvakarėse prie manęs priėjo amerikietis ir sako: ,, Aš turiu butą prie gatvės. Tu ateini kiekvieną dieną, groji ir trukdai man. Tu nemoki mokesčių, o aš moku. Nešdinkis greičiau iš čia“. Tuomet  man gal buvo kiek nesmagu, tačiau dabar viską prisimenu su šypsena“, - prisiminimais dalinosi jonavietis.

Pagalbos neprireikė

Kaip reagavo Mariaus tėvai, kai sužinojo apie 17-mečio sūnaus planuojamą kelionę?

,,Pradžioje jie bandė mane atkalbinėti, siūlė finansinę paramą, tačiau galiausiai pasirašė sutikimą, jog leidžia man išvykti. Sutikimo reikėjo, nes buvau nepilnametis.  Manau, kad tėvams buvo tikrai neramu, bet aš turiu vyresnį brolį, kuris vos baigė mokyklą, taip pat išvyko į Barseloną be jokio plano. Taigi tiek aš, tiek tėvai turėjome pavyzdį. Kai atvykau į Porto miestą, aš iškart jiems paskambinau. Mes susiskambindavome  ar susirašydavome gana dažnai. Pasakodavau jiems, kaip man sekasi. Nors tėvai ne kartą siūlė pervesti man pinigų, aš sau ir jiems sakiau, kad susitvarkysiu pats. Man pavyko - per tuos tris mėnesius tėvai atsiuntė 50 eurų, kurių taip ir nepanaudojau. Tiesa sakant, aš labai džiaugiuosi, kad turiu tėvus, kurie visada skatino išbandyti kažką naujo: šokius, skirtingas sporto šakas... Manau, kad dėl to visada buvau laisvesnis žmogus. Džiaugiuosi, jog nuo pat mažų dienų tėvai skatino nebijoti ir veikti. Esu jiems už tai dėkingas“, - kalbėjo vaikinas.

Padėjo išsisukti

Paklausus, ar nepilnamečiui keliautojui kyla daug sunkumų dėl amžiaus, Marius tikina, kad jo kelionėje jaunas amžius suteikė daugiau pliusų nei minusų.  

,,Tėvų leidimo man net neprireikė, o jaunas amžius ne kartą padėjo išsisukti iš įvairių situacijų. Pamenu, kartą pamiršau pažymėti metro bilietuką. Kai kontrolieriai patikrino mane,  grasino bauda, tačiau aš pradėjau pasakoti, kad esu nepilnametis iš užsienio, neturiu pinigų ir suklydau dėl nežinojimo. Galiausiai jie manęs pagailėjo – baudos nesulaukiau“, - šypsodamasis prisiminė vaikinas.

Užsimezgė pažintys

Kelionės metu Marius užmezgė daugybę naujų pažinčių.

,,Italijoje susipažinau su šeima, kuri turi kempingų miestelį – jie nuomoja namukus. Buvau apsistojęs viename iš jų. Italai mane priėmė taip draugiškai, jog iki šiol palaikome ryšius. Ne kartą jau lankiausi pas juos. Kelionėje sutikau daugybę laisvų, spalvingų žmonių. Kiekvieną šią pažintį vertinu kaip gyvenimo dovaną. Kai antrą kartą nuvykau į Veneciją, grojant gatvėje susipažinau su hipių porele – ji įmetė man 100 eurų kupiūrą ir gavosi taip, jog mes pradėjome bendrauti. Paaiškėjo, kad ši pora pardavė visą savo turtą ir keliavo po pasaulį, neturint jokio galutinio tikslo.  Dabar jie apsistojo Urugvajuje ir kvietė mane atvykti pas juos", - pasakojo jonavietis.

Gyvenimo keliu – su muzika

Vis tik kelionė baigėsi, o po jos Mariaus laukė  mokyklos suolas ir pasiruošimas abitūros egzaminams. Kaip sako jis pats, grįžimas į Lietuvą jam nebuvo lengvas, nes kelionėje patirtas laisvės pojūtis neleido vienu lengvu ypu įsilieti į aiškią rutiną. Nepaisant to, praėjus šiek tiek laiko, Marius pasinėrė į muzikos kūrybą ir nusprendė stoti į universitetą.

,,Šiuo metu studijuoju populiariąją muziką Pietų Anglijoje, Falmouth Universitete.  Po kelionės žinojau, kad noriu studijuoti kūrybinį dalyką.  Lietuvoje neradau to, ko ieškojau.  Dėl to ir nusprendžiau studijuoti užsienyje. Čia turiu puikias sąlygas tobulėjimui – yra garso įrašų studijos, visa būtina įranga. Universitete mokymus veda žmonės, dirbantys didelėse įrašų kompanijose.  Turėjau galimybę pasiklausyti mokymų, kuriuos vedė ,,Island records“ prezidentas. ,,Island records“ – įrašų studija, kuriai priklauso Justin Bieber, Katy Perry ir pan. Žinojimas, jog tu gali klausytis vienos garsiausių garso įrašų studijų prezidento – įkvepia“, - džiaugėsi jonavietis.

Prilygina terapijai

Nors vaikinas iki šiol neišsižada galimybės užsidirbti gatvėje ar grojant įvairiose šventėse, dabar pagrindinis jo tikslas – asmeninio singlo išleidimas.

,,Jei gaunu pasiūlymą sugroti vestuvėse ar kitose šventėse, neatsisakau. Tačiau tokiuose susibūrimuose tu turi groti kažką komerciško, populiaraus. Groti savo kūrybą, dainuoti paties kurtus tekstus – visiškai kitas procesas. Netrukus planuoju išleisti savo singlą, vėliau – mini albumą. Galbūt mano kūryba sulauks klausytojų dėmesio, o galbūt ir ne... Kai kuri muziką, galvoji apie dainą, ką ji reiškia tau pačiam. Stengiesi ištransliuoti nuoširdų jausmą. Klausytojas ateina po to.  Muzikos kūrimas – sunkiai nusakomas procesas. Tavyje tiesiog susikaupia kūrybinė energija ir vienintelis būdas ją išleisti – instrumentai ir jos išgrojimas. Kiekvienas žmogus turi energiją. Kol nekūriau muzikos, aš neturėjau,  kur padėti savosios. Galiu drąsiai pasakyti, kad muzika mano gyvenime užima labai svarbią vietą. Ji yra dalykas, kurį geriausiai moku, kuris padeda man pasakyti tai, ką jaučiu. Muzika man – terapija, padedanti susitvarkyti su sunkumais, slegiančiomis mintimis. Neįsivaizduoju savęs be muzikos “, - atviravo Marius.

Tiki tuo, ką daro

Ir kad ir kaip optimistiškai skambėtų jonaviečio planai, jis neslepia, jog ne kartą yra sulaukęs raginimų galvoti apie ,,normalų“ darbą.

,,Dar kai mokiausi Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, vienas mokytojas man sakė: ,,Neik tu į tą muziką, nes nepasimoka. Susirask geriau normalų darbą“. Nors minėtas mokytojas manęs nemokė, jo žodžiai tik paskatino imtis to, ko labiausiai noriu – muzikos. Aš visada maniau ir iki šiol esu visiškai tikras, kad jei žmonės daro tai, ką nori ir  nepasiduoda, jie pasieks savo svajones. Svarbiausia – sekti savo pomėgį, o pinigai ateis patys. Žinoma, grojant populiariąją muziką, užsidirbti yra daug lengviau, nei grojant savo kūrybą. Tam, kad ištransliuot ją, reikia daug laiko ir savišvietos. Labai mažai žmonių sugeba padaryti tai. Aš mokausi būtent tam, kad man pavyktų“, - mintimis dalinosi jonavietis.

Asmeninio archyvo nuotr.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Modestas Kungys (28 m.) sportui neabejingiems jonaviečiams yra žinomas kaip daugkartinis kūno rengybos varžybų čempionas, jau kelerius metus sėkmingai padedantis savo kūną pamilti ir kitiems - vaikinas veda ...

Kultūra ir menas turi skatinti dvasinę kovą ir gražesnį gyvenimą

Kultūra ir menas turi skatinti dvasinę kovą ir gražesnį gyvenimą 2

Šiuo nelengvu karantino laikotarpiu savo įžvalgomis apie žmogaus dvasinį gyvenimą paprašėme pasidalyti egzorcisto, teologijos mokslų daktaro, Ruklos įgulos karo kapeliono, kunigo Arnoldo Valkausko. ...

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenere Gražina Goštautaite, kuri į gimtąją Jonavą sugrįžo po 21-erių metų darbo Prienuos...

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“ 1

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – viena geriausių Lietuvos tinklinio trenerių, jaunąsias sporto centro tinklininkes ir moterų tinklinio komandos profesionales treniruoja...

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – savo pirmuosius krepšininko karjeros žingsnius Jonavos sporto mokykloje pradėjęs vienas tituluočiausių ir žymiausių Neries glostomo miesto sportininkų Darius Mas...

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

Nuo karantino paskelbimo prabėgus kelioms savaitėms, visuomenė pradeda adaptuotis prie naujų gyvenimo taisyklių. Darbas, apsipirkinėjimas ir net sportas neišeinat iš namų – Lietuvoje paskelbto karantino rezu...

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Nors jau ketvirta karantino savaitė eina į pabaigą, tačiau žinome, kad turėsime mažiausiai dar bent dvi. Mintimis apie šį laikotarpį dalinasi vienintelė Lietuvos policijoje dirbanti vienuolė, sesuo Fausta Pa...

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) - pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas 1991 metais, liepsn...

Gyventi globos namuose. Niekada nesakykime niekada

Gyventi globos namuose. Niekada nesakykime niekada

Ar kada susimąstėte, ką darytumėte, jei jums artimas žmogus dėl amžiaus ar negalios staiga negalėtų tinkamai savimi pasirūpinti? Ar domėjotės globos namais ir gyvenimo sąlygomis juose? Jums ši mintis atrodo ...

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pažintis su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro vrš. Ernestu Kuckailiu, kuris tarnyboje dalinasi karinės žvalgybos subtilybėmis, o laisvalaikiu isto...

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

Daugiau nei mėnesį šalis gyvena ir dar artimiausiu metu gyvens karantino režimu. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), kaip ir daugelyje kitų institucijų, nuotoliniu būdu galintys dirbti darbuotojai sk...

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

Karantino laikotarpiu gyvenimas VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriuje nesustojo. Kovo pabaigoje buvo įsigyti keturi vokiečių aviganių veislės šuniukai, kurie po įvairių mok...

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Smurtas prieš vaikus artimoje aplinkoje – tai kraujuojanti mūsų visuomenės žaizda. Šia tema prirašytą daug straipsnių ir mokslinių darbų, daug kalbėta viešojoje erdvėje. Tačiau situacija išlieka skaudi. Paga...