Norus pildantis Jonvabalis  - jau Jonavoje! Taip ankstų penktadienio rytą Facebooke pasidžiaugė Jonavos turizmo informacijos centras. Nuo šiol Jonava turi dar vieną traukos objektą – tai jonaviečio kalvio Andriaus Šukučio sukurtas jonvabalis

Tai nepaprasta, magiškų galių turinti skulptūra. Sakoma, kad sugalvojus norą ir patrynus spindinčią jonvabalio uodegėlę – išsipildys slapčiausi troškimai. Tiesa tai ar ne – sužinosite tik išbandę. Na, o oficiali naujosios skulptūros atidengimo ceremonija įvyko šiandien, prieš pat didžiąsias Joninių šventės dūzges.  Prieš nutraukiant skraistę nuo naujos skulptūros, Jonavos Jonvabalio legendos autorius Justinas Venckus paskaitė istorijos ištrauką. Visą legendą rasite ČIA.

Jonvabalio kūrėjas kalvis Andrius Šukutis, skyręs muzikinį kūrinį atskleidė, kaip gimė skulptūra, kokie vingiuoti ir įdomūs iššūkiai lydėjo kūrybinį procesą.

Jonavos Jonvabalio legendos kūrėjas Justinas Venckus pasakojo, kad legendą nusprendė parašyti, nes jaučia gilų ryšį su savo gimtuoju, mylimu miestu Jonava ir norėjo atskleisti paprastą tiesą – Jonava tampa svajonių miestu.

Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenka, kalbėdamas apie netolimus ateities planus, atskleidė dar vieną užmačią – netoli bažnyčios paleisti ganytis arklį.  

Norus pildantį JONVABALĮ galite rasti Krašto muziejaus kiemelyje, Basanavičiaus g. 3, Jonava.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: