VšĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos (GGI) bei gyvūnų globa besirūpinanti ,,Miško trobelė" džiaugiasi bendru laimėjimu - nubaustas Jonavos rajone išmesto šuns šeimininkas.

Bandė atgauti

,,Istorija prasidėjo nuo to, kad vienas asmuo važiuodamas pro šalį pamatė, kad iš automobilio buvo išmestas šuo. Šis šunelį paėmė, nuvežė į veterinarijos kliniką ir atliko kitus reikiamus veiksmus. Šunelis atsidūrė „Miško trobelė” globoje.

Kelių dienų bėgyje, gyvūnų prieglauda sulaukė neblaivaus asmens skambučio, kurio metu paaiškėjo, kad skambina galimai tas pats asmuo, kuris ir išmetė gyvūną. Prasidėjo grasinimai atiduoti gyvūną bei pasiteisinimai, kad gyvūnas pats pabėgo ir neva nesupranta, kaip tas gyvūnas galėjo atsidurti prieglaudoje.
Nepaisant bandymo gyvūną padaryti bepriežiūriu, gyvūnui dar ir atlikta ausų trumpinimo procedūra, kuri Lietuvoje nėra teisėta", - savo ,,Facebook" paskyroje skelbia GGI.
,,Miško trobelei" neišsigandus grasinimų, pastaroji kartu su GGI, surinkę visus įrodymus kreipėsi  į policijos pareigūnus , o prieš kelias savaites išgirdo puikias žinias: asmuo nubaustas ir taikoma poveikio priemonė – gyvūno konfiskavimas.
Jauna bei energinga kalytė buvo rasta dar balandžio mėnesį. Gyvūnų mylėtojai netrukus ją pavadino Jagos vardu. 
Ir už išmetimą, ir už kupiravimą
Kaip portalui jonavoszinios.lt sakė GGI teisininkė Aistė Vieraitytė, šiuo atveju svarbus buvo ne tik gyvūno išmetimo, bet ir jo ausų kupiravimo faktas.
,,Gyvūnų, kuriems atliktos draudžiamos procedūros, yra nemažai, tad ir skundų dėl tokių gyvūnų gauname gana dažnai.
Aptariamu atveju asmuo nubaustas už žiaurų elgesį su gyvūnu, t. y. tiek už gyvūno padarymą bešeimininkiu, tiek už neteisėtos veterinarinės procedūros atlikimą. Taip pat, priimtas sprendimas taikyti poveikio priemonę - gyvūno konfiskavimą", - kalbėjo teisininkė. 
Visada tikisi geriausio
Pasiteiravus, ar kreipiantis į teisėsaugą buvo tikimasi sėkmės, A. Vieraitytė pasakoja, kad visada tikimasi geriausio. 
,,Nors ir ne visada pavyksta to pasiekti praktikoje, tačiau gerųjų pavyzdžių daugėja. Ne išimtis ir ši situacija, tikėjomės geriausio kas gali būti gyvūnui", - teigė teisininkė. 
Kalytės buvęs šeimininkas turės susimokėti 150€ baudą. Džiaugiamasi, kad Jaga dabar jau saugi naujuose namuose.
Ragina pranešti
GGI atkreipia dėmesį, kad ausų trumpinimo procedūra, nors ir neteisėta, uždrausta Lietuvos Respublikos teisės aktų, tačiau vis tiek atliekama.
,,Socialiniuose tinkluose dažnai „šeimininkai” viešiną gyvūnų nuotraukas, kuriose matomi pastarieji kupiruotomis ausimis.
Mes dažnai gauname pranešimų apie taip sužalotus gyvūnus mūsų kartu su Fėjų kaimas - VšĮ Šuniukų fėja įkūrėja Skaistė Svidraitė parengtoje formoje https://www.nukirpoausis.org, kuriuos perduodame atitinkamoms tarnyboms.
Pastebėję kupiruotą gyvūną - nelikite abejingi ir pasinaudodami mūsų parengta gyvūnų gelbėjimo instrukcija praneškite apie šį nusižengimą atitinkamai institucijai", - skelbia GGI. 
GGI nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: