Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat informuoja apie paukščių gripo atvejus Lietuvoje. Portalas „Ūkininko patarėjas“ birželio 30-ąją, remdamasis Lenkijos žiniasklaidos informacija skelbė, jog dėl paukščių gripo Lenkijoje rekomenduojama kates laikyti namie. (Visas straipsnis ČIA.) O štai Kauno rajone, Akademijoje, liepos 15–16 dienomis organizuojama tarptautinė kačių paroda „Kačių vasara/Baltijos banga 2023“.

Kačių augintojai sunerimę. Žiniasklaidą pasiekė klausimai, ar siaučiant Lietuvoje paukščių gripui, kuris pavojingas ir katėms, tikslinga organizuoti tokias kačių parodas? Kačių mylėtoja, jonavietė Giedrė (vardas pakeistas, redakcijai žinomas)  teiraujasi, ar VMVT organizatoriams suteikė leidimą tokiai parodai rengti? Ar pateikė rekomendacijas ir kokias?  Ar nėra rizikos katėms, dalyvausiančioms parodoje?

Portalas jonavoszinios.lt VMVT užklausė, kaip vertina tokios parodos organizavimą atsižvelgiant į siaučiančią ligą mūsų šalyje?

,,Europos maisto saugos agentūra (EFSA) yra pažymėjusi, kad rizika žinduoliams, tame tarpe ir katėms, gali būti tik ten, kur yra masinis paukščių gaišimas ir tiesioginis kontaktas su paukščių, nugaišusių nuo LPPG, gaišenomis arba jų užkrėsta mėsa.

Organizuojant parodas, jos nevykdomos paukščių gaišimo vietose, todėl rizika yra minimali, kadangi net užsikrėtę žinduoliai H5N1 viruso vienas kitam neperduoda", - teigia VMVT ir pateikia rekomendacijas.

Profilaktinės priemonės siekiant išvengti augintinių kačių užsikrėtimo paukščių gripu yra paprastos:

Rūpintis augintinio bendrąja sveikata: atlikti vakcinaciją, duoti vaistų nuo parazitų ir taip toliau.

Nemaitinti kačių neaiškios kilmės žalia paukštiena.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: