Ukrainos kariuomenei perduota naujausia Lietuvos karinė parama – vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS raketų paleidimo įrenginiai. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad Lietuva tvirtai laikysis savo įsipareigojimų dėl paramos Ukrainai ir toliau.

„Lietuvos nupirktos NASAMS raketų paleidimo sistemos bus integruojamos į Ukrainos kariuomenė turimus ugnies valdymo vienetus, taip papildant ir išplečiant Norvegijos bei JAV padovanotų NASAMS sistemų operacinį pajėgumą. Mūsų teikiama parama tebėra svarbus Ukrainos gynybos veiksnys. Girdime Ukrainos poreikius, raginame juos išgirsti ir sąjungininkus“, – sako A. Anušauskas.

Sutartį dėl Ukrainai perduotų NASAMS raketų paleidimo įrenginių įsigijimo Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos šių metų birželį pasirašė sutartį su Norvegijos kompanija „Kongsberg“. Prieš perduodant paleidėjus, Ukrainos kariams Norvegijoje buvo spėta surengti pilnus kompleksinius mokymus, įskaitant vairuotojų ir remontininkų kursus.

Kartu su NASAMS paleidimo įrenginiais Lietuva perdavė ir NASAMS įguloms reikalingas didelio pravažumo transporto priemones. Prie šio Lietuvos paramos paketo reikšmingai prisidėjo Norvegijos gynybos ministerija, kuri papildomai Ukrainai padovanojo NASAMS raketų paleidimo sistemų palaikymo įrangą, ugnies valdymo centrus.

Paramą į Ukrainą transportavo Lietuvos kariuomenė.

Bendra Lietuvos karinės paramos Ukrainai vertė siekia apie pusę milijardo eurų. Artimiausia planuojama Lietuvos karinė parama apima granatsvaidžių amuniciją, logistines transporto priemones ir įvairią žiemos sezonui reikalingą įrangą.

KAM inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: