„Šią vasarą, Vokietijos gynybos ministerijoje sutarta dėl bendros karinės infrastruktūros vystymo Lietuvoje, Rukloje. Džiaugdamasis, kad buvo pritarta bendram projektui ir skirtas atitinkamas finansavimas jo įgyvendinimui iš Vokietijos pusės, galiu tik patvirtinti, jog šiandien pasirašyti šalių suderinti dokumentai dėl projektavimo paslaugų įsigijimo per NSPA. Tai reiškia, kad žengiame iš idėjų į konkrečių darbų – įgyvendinimo fazę anksčiau nei buvo planuojama. Jau po kelerių metų Vokietijos ir Lietuvos kariai turės visiškai kitas sąlygas treniruotis, mokytis bei gyventi, o tai tik dar labiau sustiprins abiejų šalių ir taip jau glaudų bendradarbiavimą“, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška. 

Vystoma infrastruktūra bus skirta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei. Rukloje bus statomos naujos kareivinės, štabai, valgykla, sporto kompleksas, įrengiamos mokomosios klasės, medicinos punktas, laisvalaikio zona. Taip pat bus kuriama visa būtina inžinerinė infrastruktūra, tiesiami keliai, kt. 

Lietuvos kariuomenės poreikiams taip pat atskirai bus vystomas Artilerijos ir Logistikos batalionų technikos parko projektas. Jis apima remonto dirbtuvių, garažų, sandėlių, stoginių, degalinės, plovyklos, kelių ir kitų objektų statybą. 

Planuojama, kad bendra šio projekto vertė viršys 200 mln. eurų, kurių didžioji dalis būtų Vokietijos investicijos Lietuvoje. 

Reikalingų projektavimo darbų pirkimą planuojama skelbti 2022 metais, o visą infrastruktūrą išvystyti ir perduoti naudotojams planuojama etapais per 2023-2026 metus. 

Tai ne pirmas projektas, kurio projektavimo paslaugų pirkimo vykdymą pavesta įgyvendinti NATO paramos ir pirkimų agentūrai. Ji dalyvauja vystant ir kitus Lietuvos kariuomenės modernizavimo projektus, sąjungininkų ir Lietuvos kariams skirtą infrastruktūrą, taip pat įsigyjant karinę techniką ir ginkluotę. 

NATO šalių gynybos institucijos NATO paramos ir pirkimų agentūrą naudoja kaip pagrindinę viešųjų pirkimų platformą vykdant įvairius prekių ir paslaugų įsigišimus. NSPA organizuojamuose konkursuose kviečiamos dalyvauti ir dalyvauja ir Lietuvos įmonės.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: