Daili, savimi pasitikinti, smulki, bet kartu ir visapusiškai stipri mergina - toks įspūdis susidaro žvelgiant į jonavietę Rutą Greičę. Mergina jau 6-erius metus tarnauja Lietuvos kariuomenėje kaip profesionalė, o neseniai savo jėgas išbandė ir Lietuvos kultūrizmo bei kūno rengybos varžybų scenoje, kur pasirodė kaip projekto ,,Fit Model Lietuva" dalyvė. Kaip sako pati Ruta, pasiruošimas varžyboms nebuvo lengvas, tačiau nuo vaikystės ją lydėjęs sportas yra taip įaugęs į kraują, jog ji nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be jo.

Sena svajonė

,,Fit Model Lietuva" projektas trunka vos 9 savaites. Tai reiškia, kad per šį laikotarpį merginos, padedamos profesionalių trenerių, siekia tiek ištobulinti savo kūnus, kad galėtų sėkmingai sudalyvauti IFBB federacijos varžybose, „Fit Model“ kategorijoje.


Šiais metais projekte dalyvavo ir jonavietė Ruta Greičė, galinti pasidžiaugti tuo, kad išpildė jau ne vienerius metus puoselėtą svajonę - užlipti ant kūno rengybos varžybų scenos.

,,Sportas mane lydėjo visą gyvenimą - nuo vaikystės save esu išmėginusi daugybėje sričių, niekada neapsistodavau ties viena.

Seniai turėjau svajonę pasirodyti fitneso varžybose, tad pamačius reklamą apie registraciją į projektą, net nedvejodama užpildžiau anketą.

Mane labai tenkino projekto trukmė, nes įprastai sportininkai varžyboms ruošiasi apie metus laiko ir jau paskutinius tris mėnesius ryškina formą. Tiek laiko aš neturėjau. Dėl to labai apsidžiaugiau, kad projektas turi griežtą ribą. Man buvo įdomu, ką mano kūnas gali padaryti per tokį trumpą laiko tarpą", - paklausta apie apsisprendimą dalyvauti projekte pasakojo Ruta.

Siekė priaugti svorio

Nors mažai ką bendro su profesionaliu sportu turintiems žmonėms gali atrodyti, kad pagrindinis sportininkų tikslas prieš varžybas - atsikratyti papildomų kilogramų, Ruta koncentravosi ties kūno masės auginimu.


,,Pati projekto pradžia buvo prieš karantiną. Tuomet svėriau tik 51 kilogramą, ko pasėkoje man reikėjo priaugti nemažai svorio. Valgiau labai daug ir dažnai - kas dvi su puse ar tris valandas 6 kartus dienoje. Man tikrai nebuvo lengva, nes aš visą gyvenimą gyva buvau cukrumi, o pasiruošimo metu reikėjo jo atsisakyti - valgiau daug, bet subalansuotai.

Vėliau, prasidėjus karantinui, projektas buvo pristabdytas. Sušvelninus jo reikalavimus, pasiruošimas varžyboms vėl buvo atnaujintas. Tad prie viso režimo teko grįžti iš naujo", - pasakojo mergina.

Kategorija - spindinti moteriškumu

Visgi, sunkumų kėlė ne tik griežtai subalansuota mityba.

,,Viena sudėtingiausių pasiruošimo užduočių man - pozavimas. Jo treniruotės man niekada nebuvo lengvos. ,,Fit model" - labai svarbus moteriškumas, grakštumas bei elegancija.

Man reikėjo perlipti per save, išlavinti ,,medinius" judesius ir išmokti grakščiai vaikščioti aukštakulniais, tiesiog plaukti scena", - šypsodamasi pasakojo jonavietė.

Žavi savimi pasitikinčios moterys

Kas pačiai Rutai yra graži moteris?

,,Mane visada žavi savimi pasitikinčios moterys, spinduliuojančios moteriškumu. Aš savęs nelaikau moteriška, bet man labai gražu, kai matosi, jog moteris prižiūri save.  Nepaisant to, išvaizdos nelaikau svarbiausiu dalyku. Tiesiog moteris turi skirtis nuo vyro ir joje turi būti švelnumo, trapumo bei nuoširdumo", - kalbėjo mergina.

Didelis jaudulys

Paprašyta papasakoti apie pirmąsias savo varžybas, mergina prisimena, kad labai stipriai jaudinosi.

,,Iki paskutinės sekundės, kol nepadėjau kojos ant scenos, nei truputį nesijaudinau. Kai išgirdau savo vardą ir pavardę, žiūrovų šūksnius ir plojimus, man tiesiog ,,atėmė kojas".

Nuoširdžiai neprisimenu nieko, kas vyko ant scenos - nei asmeninio pasirodymo, privalomų pozų demonstravimo, nei to, ką tuo metu galvojau. Viskas išsitrynė...", - teigė jonavietė.

Motyvavo aplinkiniai

Ruta neslepia, kad buvo momentų, kai jos galvoje kirbėjo mintis apie pasitraukimą iš projekto.

,,Aš pasirodžiau dvejose varžybose. Pirmosios praėjo gana sklandžiai, bet prieš antrąsias susirgo mano vaikas, teko kartu su juo pagulėti ligoninėje, patyriau nemažai streso. Dėl to, savaime suprantama, nukentėjo visas režimas.

Pasiruošimo laikotarpiu buvo iškilęs ne vienas iššūkis. Buvo ne viena akimirka, kai pagalvojau, kad nebegaliu. Tačiau man sustoti neleido trenerė ir draugai - jie skatino eiti tolyn. Smagu ir tai, kad visos projekto dalyvės buvo labai draugiškos, palaikė viena kitą.

Būtent visas gautas palaikymas man buvo tikrai labai svarbus. Jis leido man pasiekti finišo tiesiąją", - prisiminė Ruta.

Neįsivaizdavo savęs kitur

Klausantis merginos pasakojimo - akivaizdu, kad be sporto jei itin svarbus yra ir jos darbas - tarnystė Lietuvos kariuomenėje.

,,Jau nuo 12-kos metų dalyvaudavau Lietuvos šaulių sąjungos veikloje. Daug laiko ir jėgų atidaviau savęs tobulinimui būtent šioje veikloje.

Vos sulaukusi pilnametystės, išėjau į bazinius karinius mokymus. Tiesiog negalėjau savęs įsivaizduoti kitoje srityje. Gavosi taip, kad dabar profesionalioje karo tarnyboje tarnauju jau 6-tus metus", - pasakojo karė.

Darbe - uniforma, po jo - aukštakulniai

Paklausta apie tai, ar jai niekada neteko išgirsti replikų, jog moteriai kariuomenėje - ne vieta, Ruta tikina, kad toks požiūris - išties gajus. 

,,Dauguma vyrų, ypač vyresnių, iki šiol yra prieš tarnaujančias moteris. Bet, kaip jau minėjau, aš nesu iš tų moteriškų moterų. Dėl to niekada nesiekiau derinti moteriškumo su tarnyba, vilkint uniformą, niekada negalvoju apie savo šukuoseną ir pan.

Visgi, tarnyba netrunka 24 valandas per parą... Po jos aš sau leidžiu užsidėti aukštakulnius, o esant progai, pasidažyti. Taip išlaikau balansą tarp tarnybos ir moteriškumo", - pasakojo Ruta.

Džiaugiasi rezultatais

Pirmose varžybose Ruta pelnė 3-ąją vietą, kitose pateko į finalinį šešetą. Tačiau kalbėdama apie dalyvavimą ,,Fit Model Lietuva" projekte, mergina akcentuoja ne varžybų, o asmeninius pasiekimus - ji džiaugiasi rezultatais, kuriuos mato žiūrėdama į save.

,,Pradėdama dalyvauti projekte nebuvau sau išsikėlusi kažkokių konkrečių tikslų, tačiau nesu iš tų žmonių, kurie sako, kad svarbu dalyvauti, o ne laimėti.

Visos dalyvės buvo labai stiprios, bet aš negalvojau apie nieką kitą, tik apie save, stengiausi atiduoti visas savo jėgas. Galiu pasakyti, kad rezultatas pranoko lūkesčius, nes atrodau daug geriau, nei galėjau įsivaizduoti.

Šią akimirką aš savimi didžiuojuosi ir žinau, kad padariau viską.


Ar dar bandysiu užlipti ant varžybų scenos? Nežinau... Apsvarstysiu šį klausimą ateityje.  Varžyboms reikia labai daug atsidavimo, laiko, užsispyrimo, poilsio, kurio aš negaliu sau leisti tiek, kiek reikėtų. Auginu metų laiko sūnų. Dabar noriu kuo daugiau būti su juo, nes pasiruošimo varžyboms laikotarpiu jis daug laiko praleido su mano artimaisiais, kurie padėjo man. Aš negalėjau skirti laiko jam tiek, kiek norėjosi", - pokalbį užbaigė Ruta.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė 

Asmeninio archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: