Ar kada pagalvojote, koks svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir sveikatai yra vanduo? Vanduo –  sveikatos, geros savijautos, geros nuotaikos šaltinis. Jis padeda pasisavinti vitaminus ir mineralines medžiagas iš maisto. Vandens gėrimas yra vienas iš sveikiausių dalykų, kurį mes galime padaryti, kad jaustumėmės gerai ir būtume kupini jėgų. Tačiau dažnai pastebime, jog vaikai mieliau renkasi saldžius gaiviuosius gėrimus, o ne vandenį. Todėl vasario mėnesį respublikinio projekto „Sveikatiada“ organizatoriai pakvietė mokyklas priimti vandens iššūkį. Tai jau ketvirtasis sveikos gyvensenos  iššūkis šiais mokslo metais.  Šio mėnesio iššūkis: „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį!“

Šį kartą mokyklos sveikatos stiprinimo grupė kartu su Jonavos sveikatos biuru iššūkį priimti pakvietė pradinių klasių mokinius. Vasario 26 d. mokyklos sveikatos specialistė J. Giršienė ir mokyklos psichologė S.Cėgienė supažindino mokinius su „Sveikatiados“  tikslu, iššūkiu ir pristatė  pažintinį filmą „Ledas. Vanduo. Garai“ ir informacinį stendą apie vandens svarbą žmogaus organizmui. Mokiniai sužinojo, koks unikalus yra vanduo, susidomėję stebėjo, kaip susidaro ledas, garai, kaip atsiranda rūkas ir debesys. Mokiniai išgirdo daug įdomių dalykų apie mūsų planetą ir joje esantį vandenį. Daugelis susimąstė, kad vanduo gyvybiškai svarbus žmogui, nes be maisto žmogus gali išgyventi kelias dienas ar net savaites, o be vandens žmogus išgyventų vos kelias dienas.

Technologijų mokytoja D.Grinė ir mokyklos savanorių komanda pristatė su įvairiais vaisiais ir daržovėmis paruoštą vandenį. Ąsočiuose puikavosi apelsinais, citrinomis, greipfrutais, agurko griežinėliais pagardintas vanduo. Vanduo įgavo įdomesnę spalvą ir  skonį. Mokiniai buvo kviečiami degustuoti skirtingus gėrimus ir išsirinkti skaniausią. Netilo diskusijos, kiekvienas galėjo pasirinkti vandenį pagal savo skonį.  

Pamokos pabaigoje laukė trumpa viktorina, kurią paruošė gamtos ir fizikos mokytoja V. Knygauskienė.  Azarto netrūko, kai reikėjo atsakyti į klausimus apie vandenį, jo naudą ir svarbą žmogui. Teisingai į  klausimus atsakę mokiniai buvo apdovanoti Jonavos sveikatos biuro dovanėlėmis.

Tikime, kad mokiniai iš šios pamokos išėjo daug sužinoję ne tik apie vandenį ir jo svarbą žmogui, bet ir supratę, kaip svarbu taupyti vandenį, nes jis didžiausias turtas pasaulyje. Kovo 22d. minima pasaulinė vandens diena. Kviečiame visą mokyklos bendruomenę pasitikti ją keičiant savo  įpročius ir troškulį malšinti vandeniu, o ne saldintu gėrimu. Tegul Mūsų mitybą puošia ne tik vaisiai ir daržovės,  grūdiniai produktai, bet taip pat tegul vanduo išstumia saldintus gėrimus!

 

Daiva Balandienė, Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokytoja

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: