Praėjusią savaitę jonaviečius pasiekė žinia, kad VšĮ „Jonavos futbolas” direktoriaus pareigas pradeda eiti Andrius Krasinskas. Šiuo metu jis dirba Lietuvos U19 rinktinės vartininkų treneriu ir nors pats yra kaunietis, Jonavos futbolas jam – nesvetimas: pažintį su pastaruoju A. Krasinskas pradėjo dar 2009-aisiais metais, kuomet rungtyniavo Jonavos „Lietavos” klube. 


Nuo futbolininko iki vartininkų trenerio


Vartininkų treneriu naujasis VšĮ „Jonavos futbolas” vadovas dirba 5-erius metus, tačiau jis yra išbandęs ir profesionalaus futbolininko karjeros kelią.


,,Profesionaliai futbolą žaidžiau FK „Kauno Inkaras”, FBK „Kaunas”, FK ,,Kauno Kareda” komandose, bet dėl nestabilios finansinės padėties šiame sporte profesionalo karjerą baigiau anksti. 


Pusiau profesionaliai futbolą žaidžiau FK „Lietavos” klube, dar vienerius metus žaidžiau Islandijos trečiojo futbolo lygoje. Vėliau atradau salės futbolą, kur aukščiausioje Lietuvos lygoje kartu su Kauno FK „Nautara” klubu kelis kartus tapome Lietuvos čempionais. 


Kalbant apie trenerio darbą, dvejus metus dirbau Jonavos futbolo akademijoje, dar vienerius – FK ,,Kauno Žalgirio” ir FK ,,Garliava” futbolo akademijose, o nuo 2023-ųjų pradžios treniruoju Lietuvos vaikinų iki 19 (U19) metų amžiaus rinktinės vartininkus”, – paklaustas apie savo patirtį futbole kalbėjo A. Krasinskas.


Prie naujų pareigų – su aiškia vizija


Lietuvos futbolo aistruoliai puikiai žino, kad Jonavos futbolas pastaraisiais metais negalėjo pasigirti gerais rezultatais. Tą puikiai žino ir A. Krasinskas.


„Jonavos futbolui esu neabejingas jau daug metų, daug metų domiuosi juo, nes mano sūnus iki šių metų pradžios žaidė Jonavos futbolo akademijoje. Dabar jis žaidžia už Kauno futbolo akademiją BE1. 


Sekdamas Jonavos futbolo naujienas bei rezultatus mačiau, kad paskutinius kelis metus jo įvaizdis tikrai nėra geras.
Bet man patinka iššūkiai, o naujų pareigų ėmiausi su konkrečiu tikslu – pakelti futbolo lygį Jonavoje.


Pirma užduotis siekiant to – surasti kompetentingą techninį direktorių. Šiuo metu kalbuosi su potencialiais kandidatais”, – teigė A. Krasinskas.


Įžvelgia netinkamus sprendimus


Paklaustas, kas galėjo lemti iki šiol matytus prastus FK ,,Jonava”rezultatus, A. Krasinskas mini kelis sprendimus. 


„Visų pirma, bloga ir labai vėlyva komandos komplektacija. Taip pat buvo stipriai „prašauta‘‘ su komandos vyr. treneriu iš Moldavijos”, – sakė pašnekovas. 


Tikslas – pirma lyga


FK „Jonava" komandai A. Krasinskas turi du scenarijus.


„Komandos padėtis, jai keliami tikslai ir uždaviniai priklauso nuo to, kurioje lygoje žaisime. Jei antroje – remsimės į jaunus žaidėjus iš Jonavos su keliais vyresniais vietiniais žaidėjais. 


Visgi, mūsų tikslas būti pirmojoje. Jei pavyks tai padaryti, pagal galimybes pildysimės kuo stipresniais žaidėjais. Žinoma, turėsime ir jaunimo iš Jonavos”, – kalbėjo A. Krasinskas. 


Dėmesys jauniams 


Po VšĮ „Jonavos futbolo” sparnu glaudžiasi ne viena jaunių komanda. Naujasis įstaigos vadovas nežada pamiršti ir jų.


„Didelį dėmesį skirsime treniruočių kokybei, žaidėjų fiziniam pasirengimui. Turime užsiauginti stiprių vietinių žaidėjų pirmajai komandai.


Tiesa, čia reikės tartis su Jonavos rajono savivaldybe dėl treniruočių gerinimo žiemos periodo metu. Deja, bet šiuo metu neturime galimybių pasiūlyti kokybiškų treniruočių žiemą”, – kalbėjo A. Krasinskas. 


Pritaria, kad sporto miestas


Jonava yra tituluota sporto miestu. Pasiteiravus, ar VšĮ „Jonavos futbolas” vadovas pritaria minėtam titului, A. Krasinskas atsako, kad be jokių abejonių. 


„Jonava – net labai sporto miestas! Futbolas, krepšinis, tinklinis, baseinas... 


Kalbant apie futbolą, jis šiltuoju metų sezonu Jonavoje turi puikią infrastruktūrą, kuo sunkiai gali pasigirti net ir didieji Lietuvos miestas. 


Futbolas prisideda ir prie sporto miesto titulo – mano žiniomis, jį lanko daugiausiai vaikų iš visų sporto šakų esančių Jonavoje. Taip pat Lietuvos jaunių futbolo rinktinė dažnai žaidžia čia. 


Taigi, leisiu sau pasakyti, kad Jonava ir sporto, ir futbolo miestas”, – kalbėjo A. Krasinskas.


Mato pokyčius mieste


Všį „Jonavos futbolas” direktorius Jonavos miestą pažįsta ne tik dėl domėjimosi čia vykstančiomis futbolo aktualijomis. 


„Man prieš 14-ą metų yra tekę gyventi Jonavoje pusmetį. Dabar čia gyvena mano sūnus iš pirmosios santuokos, tad dažnai tenka lankytis šiame mieste.


Galiu pasakyti, kad jei prisiminsime, kaip Jonava atrodė prieš tuos 14-ą metų, suprasime, jog ji labai pasikeitė į gerąją pusę.


Dabar Jonava tikrai labai gražus miestas su sutvarkyta aplinka, gatvėmis. Man kaskart malonu čia atvažiuoti”, – sakė pašnekovas. 


Linki kantrybės ir tikėjimo


Ko jis palinkėtų sau ir visai Jonavos futbolo bendruomenei ateinančiam sezonui?


„Palinkėčiau visiems kantrybės ir tikėjimo, kad gali būti ir būtinai bus geriau”, – pokalbio pabaigoje sakė A. Krasinskas. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: