Paviešinus informaciją apie ketinimus remontuoti Santarvės aikštę, sulaukta nemažai interneto vartotojų dėmesio šiai temai. Rajono savivaldybė pateikia papildomus paaiškinimus, kodėl aktualus aptariamos aikštės remontas. 

 Ar aikštei iš tiesų reikia remonto?   

Po žinios apie aikštės remontą, nemaža dalis komentatorių nepalaikė šios idėjos bei tvirtino, kad lėšas reikėtų skirti labiau apleistų vietų, tokių kaip kiemai ir gatvės, tvarkymui. Internautai pažėrė kaltinimus dėl neūkiškumo, nes, anot jų, aikštė nėra opiausia problema. Kiti išsakė susirūpinimą dėl aikštės renovacijos kainos ir siūlė panaudoti pinigus tikslingiau. Netrūko komentarų su pasiūlymais kurias vietas reikėtų renovuoti: Panerių ir Birutės gatves, Vaičiūno gatvės kiemus, Girelės g.; Neringos gatvę, Kosmonautų gatvės kiemus, Lietavos g. 25 namo šaligatvį ir t.t. Treti iškėlė kitas problemas, susijusias su Jonavos miestu: bloga kelių ir šaligatvių būklė; iškrypę šuliniai; netvarkingi kiemai; apšvietimo trūkumas ir pan. Kai kurie komentatoriai kėlė klausimus: Ar aikštei iš tiesų reikia remonto? Ar tinkami savivaldybės prioritetai?   

Būta ir tokių, kurie palaikė aikštės renovaciją. Jie teigė, kad aikštė yra tvarkytina ir kad tai pagerins miesto įvaizdį. Renovuoto Kultūros centro nepuošia sutrupėjusios senos plytelės, o į renginius atvyksta atlikėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Savivaldybėje taip pat netrūksta aukšto rango svečių priėmimo, todėl bendrą aikštės vaizdą būtina atšviežinti.  

Pateikė paaiškinimą 

Pateikėme papildomus klausimus Jonavos rajono savivaldybei ir paprašėme atsakyti, kodėl aikštės renovacija yra svarbi ir kiek lėšų tam skirta?   

,,Jonavos Santarvės aikštei jau senai reikėjo remonto, nes aikštės būklė tam tikrose vietose yra labai prasta – ypač blogos būklės yra laiptai ir atraminės sienelės. Todėl šios dalys aikštėje bus keičiamos, taip pat grindinys prie kultūros centro, kuris čia yra nuo sovietmečio.  

Kita dalis aikštės grindinio, didžioji dalis, yra geros būklės ir ji nebus keičiama. Po remonto centrinė miesto aikštė taps patrauklesnė ir patogesnė pėstiesiems, mamoms su mažais vaikais. Taip pat bus sutvarkytas įėjimas į savivaldybės metrikacijos skyrių.  

Aikštės remontui naudojamos lėšos yra numatytos šių metų rajono biudžete, todėl dėl aikštės remonto nenukentės nei vienas daugiabučio kiemas, kurie taip pat remontuojami planingai. 

Pradinė aikštės remonto darbų sutarties vertė yra 445 tūkst. eurų, iš jų 2024 m. planuojama atlikti darbų už 300 tūkst. Eurų", - rašoma savivaldos atsakyme. 

Beje, pirmadienį pradėti pirmieji remonto darbai – aptverta Jonavos kultūros centro teritorija bei ardoma senoji danga. Plačiau apie remontą video siužete pasakoja vicemeras Povilas Beišys.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: