Kaip yra žinoma, vyksta balsavimas už 2024 m. Jonavos rajono Dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjas. Dėl buvusių programėlės ,,Jonava” trikdžių, balsavimo terminas pratęstas iki birželio 14 d. imtinai (buvo iki birželio 9 d.). 

Primename, kad apie Didžiuosius projektus iki 100 tūkst. Eurų jau skelbėme ČIA, o apie Mažos apimties projektus Jonavos mieste (iki 25 tūkst. Eur) rašėme ČIA.   

Turbūt daugelis jau spėjote susipažinti su projektais, galbūt balsuoti už savo pasirinkimus, o jeigu ne, šiandien kviečiame pasižvalgyti po Jonavos Dalyvaujamojo biudžeto mažos apimties projektų idėjas Jonavos rajone.

Kulvos dvaro parko atnaujinimas

Projekto tikslas – išvalyti tvenkinuką, įrengti pakrantę ir mažosios architektūros elementus dalyje parko. Šiuo projektu siekiama, kad parkas taptų dar patrauklesnis ir žinomas ne tik kaimo gyventojams, bet ir pravažiuojantiems.

Kulvos dvaro parkas žinomas jau nuo 1383 metų. Čia gimė ir gyveno lietuvių raštijos pradininkas Abraomas Kulvietis. Parke vyrauja vietiniai medžiai ir krūmai, o išlikusi senoji liepų alėja byloja, kad šis parkas – išties labai senas.

Išvalius tvenkinuką ir sutvarkius pakrantę parkas įgautų dar kitokių spalvų ir taptų didesniu traukos centru.

Šveicarijos lauko treniruoklių aikštelės įrengimas

1

Viešoji erdvė Šveicarijos kaime Pergalės gatvėje, pievoje už Šveicarijos kultūros centro yra visiškai funkciškai neišnaudota ir nepatraukli. Įrengus joje lauko treniruoklių aikštelę, būtų užpildyta fizinėms veikloms aktualiais įrenginiais, ateityje planuojant šią erdvę papildyti ir vaikų žaidimų aikštele ar kitais laisvalaikio zonos elementais.

Šveicarijos gyventojai yra fiziškai aktyvūs, propaguojantys bėgimą, ėjimą ar tinklinio bei krepšinio žaidimą. Tačiau visokeriopam kūno treniravimui bei fizinės formos palaikymui tokios erdvės kaime nėra – todėl lauko treniruoklių įrengimas būtų aktyvių bendruomenės gyventojų fizinio aktyvumo skatinimo priemonė.

Taipogi būtų sprendžiama jaunimo popamokinio užimtumo problema. Jaunimas jaučia poreikį sportuoti bei aktyviai leisti laisvalaikį – lauko treniruokliai būtų puiki priemonė.

Kupolas ant Ručiūnų krepšinio aikštelės

1

Ručiūnų gyvenvietė neturi jokios stogu dengtos susibūrimų vietos, taip pat kaip ir kaimo bendruomenė neturi savo patalpų. Dengto kupolo įrengimas išspręstų šias problemas, gyvenvietės šventes ir kitus susibūrimus būtų galima rengti bet kokiomis oro sąlygomis, o krepšinio aikštelė taptų uždara „sale“.

15 m skersmens ir 8 m aukščio kupolas pasižymi ypatingai tvirta ir ilgaamže plieninių vamzdžių konstrukcija, tvirtas uždengimo tentas pagal poreikį gali būti pagamintas iš skaidrios medžiagos ir su atveriamomis dalimis-langais, tento medžiagą nesudėtinga prižiūrėti, remontuoti.

Projektas būtų naudingas visiems Ručiūnų gyventojams, visoms amžiaus grupėms, įgyvendinus jį būtų pasiektas tikslas gyvenvietėje turėti stogu dengtą susibūrimų vietą.

Laisvalaikio zonų atnaujinimas Panoterių miestelyje

1

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas jaunimui ir kitiems miestelio bendruomenės nariams aktyviai praleisti laisvalaikį gryname ore – gamtos erdvėse, sporto aikštelėse ir sudaryti sąlygas jaunųjų sportininkų gebėjimų ugdymui.

Prie Panoterių tvenkinio šiltuoju metų laiku susiduriama su nemažais iššūkiais, kai pailsėti ir pasportuoti prie vandens susirenka daug žmonių. Dažniausiai šioje erdvėje aktyviems gyventojams tenka patiems nusipjauti žolę, susitvarkyti krantus ir pasiruošti tinklinio aikštelę naujam sezonui.

Projekto metu siūloma išvalyti ir įgilinti  tvenkinio krantą, įrengti pliažą, lieptą, pastatyti suoliukų, persirengimo kabinų, sutvarkyti tinklinio aikštelę.

Užusalių Saulės gatvės poilsio erdvė

Projekto tikslas – kurti naują poilsio erdvę Saulės gatvėje, Užusaliuose, Užusalių tvenkinio pakrantėje, siekiant kiek įmanoma kokybiškiau patenkinti Užusalių gyventojų viešuosius poreikius.

Poilsio erdvė bus įrengta strategiškai patogioje ir lengvai pasiekiamoje vietoje, šalia Užusalių tvenkinio pakrantės, Saulės gatvėje. Tai strategiškai puiki vieta kokybiškai praleisti laisvalaikį, tinkamai pailsėti po darbų, pabendrauti bei jaukiai praleisti laiką gryname ore jaunimui, šeimoms su vaikais, senjorams.

Jaunimas šioje erdvėje galės bendrauti, turiningai leisti laisvalaikį. Erdvė bus prisitaikyta ir jaunoms šeimoms su vaikais, senjorams. Didelės žaliosios erdvės, sutvarkyti želdiniai, betoniniai lauko stalo teniso stalai, lauko griliai, suolų ir kėdžių rinkinys, šiukšliadėžės – visa tai leis saugiau mėgautis aktyviu laisvalaikiu gamtoje bei prisidės prie kokybiško poilsio suteikimo.

Lauko scenos-pavėsinės įrengimas ir pritaikymas aktyviam laisvalaikiui Upninkų kaime

Projekto tikslas – sukurti gyventojams rekreacinę erdvę poilsiui ir renginiams.

Pardavus Upninkų kultūros centro pastatą, Upninkų kaimo bendruomenė prarado erdvę savo organizuojamiems renginiams ir šventėms. Atsirado poreikis pastatyti lauko sceną-pavėsinę renginių organizavimui laisvoje erdvėje netoli Upninkų kultūros centro Jaunystės gatvėje visuomenės poreikiams skirtame žemės sklype.

Sutvarkyta viešoji erdvė kurs palankią aplinką socialinei ir kultūrinei veiklai vystytis, skatins užsiimti prasmingu kultūriniu laisvalaikiu, įtrauks į naujas veiklas Upninkų ir aplinkinių kaimų gyventojus, sudarys sąlygas laiką leisti kartu su šeima.

Poilsio zona Šilų kaime

Projektu siūloma įrengti poilsinę erdvę Šilų kaime, kuri tuo pačiu puoštų kaimo centrinę gatvę. Lokio gatvė yra viena iš pagrindinių gatvių, ją pravažiuoja beveik visi gyventojai ir svečiai. Todėl ji turėtų reprezentuoti ne tik kaimo, bet ir visos Šilų seniūnijos įvaizdį.

Poilsio erdvėje siūloma pastatyti penkis suoliukus, pasodinti augalų.

Balsuoti gali kiekvienas asmuo nuo 16 m., deklaravęs gyvenamąją vietą Jonavos rajono savivaldybėje.

Visi Jonavos rajono mažos apimties projektai ČIA. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: