,,Jei paklaustumėt mano artimųjų, tai turbūt visi atsakytų kažką panašaus į „Elviją ne tik dažnai išgirsi dainuojant, bet jos ir užtildyt neįmanoma“. Jeigu nedainuoju, tai niūniuoju, jeigu neniūniuoju, tai dainuoju “, – taip trumpai savo ryšį su dainavimu apibūdina muzikiniame projekte „X faktorius “ dalyvaujanti kraštietė Elvija Zvicevičiūtė (17 m.). Jeronimo Ralio gimnazijoje besimokanti mergina – per žingsnį nuo tiesioginių transliacijų: iki penktadienio projekto žiūrovai turi galimybę balsuoti ir nuspręsti, kas užims trečią kėdę teisėjo Marijono Mikutavičiaus komandoje.

Kaip muzika atsirado Elvijos gyvenime? Kas paskatino ją dalyvauti „X faktoriuje“? Apie tai ir dar daugiau – iš jos pačios lūpų.

Ant scenos – nuo darželio laikų

„Dainuoti pradėjau dar būdama darželyje, kur pirmoji mano muzikos mokytoja pastebėjo, kad esu muzikali.  Pirmasis mano pasirodymas, kurį pamenu, įvyko kai man buvo 5 ar 6 metai, Jonavos kultūros centro didžiojoje salėj. Tai buvo maždaug prieš 11 metų, bet dar iki dabar pamenu net kokią dainą dainavau.

 Šis prisiminimas ir skatina mane vis žengti į priekį muzikos keliu. Jeigu būdama mažytė ir dar nemokėdama teisingai tarti daugumos žodžių jau drąsiai lipau ant tokios didžiulės scenos, nematau kodėl turėčiau to bijoti dabar.

Mano pasirodymų idėjos: kaip sudainuot, ką padaryti scenoj, kaip judėti – viskas gimsta tiesiog buityje, gaminant ar tvarkantis. Kartais net per pamokas paslapčia į ausį įsidedu ausinuką, pasileidžiu muzikos: tai man padeda nusiraminti, susitelkti į darbą.

Esu net susiginčijusi su draugu, kai sirgau ir turėjau temperatūros, nėjau į mokyklą, bet vakare įsijungiau karaoke ir nusiunčiau jam video kaip dainuoju. Draugas negalėjo suprast, kaip žmogus, turintis temperatūros bei sakantis, kad skauda galvą, gali dainuoti, o man tai geriausias vaistas nuo visų ligų.

Tiesa, mama pasakoja, kad besilaukdama manęs nuolat klausėsi muzikos, turbūt todėl aš dabar negaliu gyventi be jos“, – šypsodamasi pasakoja E. Zvicevičiūtė.

Aplinkiniai skatino

Sudalyvauti „X faktoriuje“ ji nusprendė ekspromtu.

„Visada norėjau dainuoti publikai, mane tai veža, bet apie televiziją niekad nesusimasčiau. Kai šių metų pradžioje pasirodė skelbimai, raginantys pildyti anketą, net neatkreipdavau dėmesio, kol draugai ir mokytojai nepradėjo skatinti. Tėvai buvo visiškai neutralūs, kiek linkę nepasitikėti didžiaisiais TV šou, nes iš pažįstamų patirčių teko girdėti nesmagių dalykų apie kitus projektus.

Visgi, vieną vakarą, tiesiog sėdėdama kambaryje, vėl pamačiau skelbimą ir pagalvojau: ,,Kodėl gi ne? Pabandom!“.

Tą patį vakarą užpildžiau anketą. Apie tai kitą dieną sužinojo tik mama, tėtis ir vaikinas. Niekam nieko nesakiau iki pat atrankų filmavimo, nes tikiu, kad laimė mėgsta tylą.

Atrankose prieš lipant į sceną prireikė labai daug palaikymo iš artimiausių žmonių ir pačios mano susikaupimo, nes be galo bijojau, visa tirtėjau iš baimės, bet vos užlipus ant scenos, baimė pradingo, jos neliko net pėdsako“, – prisiminė Elvija.

Jaudulys nedingo

Nors dainavimo scenoje suteikiamas malonumas užgožia jaudulį, būtent pastarasis

tapo nuolatiniu merginos palydovu projekte.

„Jis „X faktoriuje“ mane lydi visur: tiek prieš filmavimą, tiek lipant į sceną, tiek namuose ant sofos laukiant savo pasirodymo.

Be galo bijau, kad kažkokiu magišku būdu scenoje nebemokėsiu dainuoti arba per televizorių mano dainavimas skambės žymiai blogiau, nei skambėjo gyvai. Didžiausias stresas buvo tada, kai atrankų metu mano atsiųsta dainos fonograma, pasirodo, buvo sugadinta man ją karpant namuose ir nepasileido.

Ačiū Dievui visas „X faktoriaus“ personalas dirba be galo operatyviai ir naują fonogramą man surado vos per kelias minutes, o tada jau žengiau į sceną ir, sakyčiau, pasirodžiau geriau, nei tikėjausi“, – kalbėjo jonavietė.

Pranoko lūkesčius

Mergina pripažįsta nesitikėjusi projekte išlikti taip ilgai.

„Pagrindinis mano tikslas, einant į „X faktorių“, buvo tiesiog išgirsti, ką apie mano dainavimą mano profesionalai. Žinoma, norėjau ir išbandyti savo galimybes bei pasirodyti per televiziją, kad džiaugtųsi močiutės (aut.past. šypsosi).

 Visiškai nesitikėjau, kad praeisiu atrankas. Visada galvojau: „Na dainuoju, tai dainuoju, bet tikrai nieko ypatingo“. Todėl maniau, kad ir čia praeisiu daugiausiai iki kėdžių etapo, o jame iškrisiu.  Apie tiesiogines transliacijas nebuvo net minties.

Dabar, kai tai yra ranka pasiekiama, atrandu savy drąsą ir ryžtą, kokie nežinojau, kad manyje yra. Žinau, kad jei pereisiu į kitą etapą, visiškai atsiduosiu šiam projektui. Jaučiu tai širdy... Tikrai pamilau „X faktorių“ ir jame esančius žmones“, – kalbėjo mergina.

Įsivaizdavo kitaip

Elvija atvira – „X faktorius“ visiškai pakeitė jos požiūrį į visą šou verslą.

„Visada į tai žiūrėjau skeptiškai, maniau, kad jokio sąžiningumo ten nėra, bet kai pabuvau filmavimuose, pamačiau, kad viskas visiškai atvirkščiai: kiekvienas teisėjas pasako tai, kas girdisi kiekviename pasirodyme, į kitus etapus praeina tik tie žmonės, kurie tikrai yra to verti ir yra įdomūs.

Manau tikrai išsinešiu daug naudos: kaip vyksta tokie projektai, ko jiems reikia, manau net ir nepasisekus šiemet, dar sugrįšiu čia su nauja jėga ir jau nuo pradžių žinosiu, ką reikia parodyti, kad žiūrovams būtų įdomu stebėti mane“, – kalbėjo jonavietė.

Naudinga patirtis

E. Zvicevičiūtė – buvusi Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mokinė. Čia ji baigė fortepijono skyrių, o besimokydama jame, Elvija dainavo ir mergaičių vokaliniame ansamblyje. Jonavietė neabejoja, kad būtent su juo sukaupta patirtis, kuomet teko dalyvauti „Dainų dainelės“ konkursuose, „Dainų šventėse“, leido jai ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis scenoje.

„Manau tai, kad pirmą susidūrimą su kameromis patyriau tuomet, kai buvau apsupta žmonių, pašalino scenų ir televizijos baimę.

Šiemet taip pat atstovavau mokyklą „Dainų dainelėje“ kaip solistė. Tai tikrai padėjo, nes pirmą kartą išgirdau kaip skirtingai skamba daina, kai ją atlieki ir kai ją parodo per televiziją. Atrodo, lyg tai būtų 2 skirtingi pasirodymai, girdisi kiekviena mažiausia klaidelė. Dėl to kiekvieną kartą prieš lipant į sceną turi kruopščiai pasiruošti, kad balsas itin tiksliai pataikytų į visas natas“, – kalbėjo jonavietė.

Aktyvi ir veikli

Paklausta, ar dainavimas – vienintelis jos pomėgis, mergina pasakoja ir apie kitokias veiklas.

„Prieš kelis metus buvau aktyviai įsitraukus ir į Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivaldos veiklą, tačiau nusprendžiau, kad daugiau laisvalaikio noriu skirti sau, tad iš šios organizacijos išėjau.

Šiuo metu esu J. Ralio gimnazijos mokinių tarybos narė, taip pat priklausau mokyklos tarybai, dainuoju mokyklos chore, kai randu laisvo laiko mėgstu tapyti, bet šis talentas dažnai lieka užmaršty“,  – pasakojo Elvija.

Palaikymo banga

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose pasirodė daugybė jonaviečių raginimų palaikyti kraštietę „X faktoriuje“  (tą padaryti galite čia). Elvijos žodžiais tariant, sulaukto palaikymo mastas – nuoširdžiai nustebino.

„Tiesą sakant, tikėjausi sulaukti palaikymo, bet galvojau, kad jį pajusiu iš draugų. Kad taip įsitrauks kone visa Jonava, o pagyrų sulauksiu ir iš visai nepažįstamų žmonių  –  nė nenumaniau. Kai pamačiau, koks įsitraukimas vyksta, tikrai buvo šokas“, – kalbėjo E. Zvicevičiūtė.

Balsavimas vyksta iki penktadienio, lapkričio 11 dienos,  17 val. Balsuoti galima po vieną kartą per dieną. Balsavimo rezultatai atskleidžiami sekmadienį, prieš prasidedant kitai „X faktoriaus“ laidai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: