Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ jau aštuntus metus organizuoja ir koordinuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).  Projekte gali dalyvauti visos užsiregistravusios Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, jų ugdytiniai ir pedagogai. Lietuvos mažųjų žaidynės šiemet sulaukė rekordiškai daug dalyvių – per 42 tūkst. ikimokyklinio amžiaus vaikų iš 52 Lietuvos savivaldybių, jų tarpe – ir Jonavos.

Žaidynės vykdomos trimis etapais. Šių metų kovo mėnesį baigėsi pirmasis etapas, o nuo balandžio mėnesio žaidynių dalyviai įsitraukė į antrąjį etapą. Šiose žaidynėse kelis metus dalyvauja ir Jonavos lopšelis darželis „Lakštingalėlė“, įsitraukęs į antrąjį etapą, kuriam pasibaigus, pedagogai suformuos ugdytinių komandą, kuri atstovaus įstaigą III -ajame etape.

Jonavos lopšelis darželis „Lakštingalėlė“ su nekantrumu laukia trečiojo žaidynių etapo, kuomet žaidynių festivaliai vyks penkiuose Lietuvos miestuose, jų tarpe – ir Jonavoje, Jonavos sporto arenoje gegužės 8 dieną. Skaičiuojama, kad žaidynių festivalyje Jonavoje dalyvaus net 36 darželiai, iš kurių 6 – Jonavos rajono.   

Primenama:

2016 m. metais projekte dalyvavo 180 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. 10000 vaikų savo ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos mažųjų žaidynių etapuose varžėsi 50-tyje atkrintamųjų rungtynių dėl bilieto į finalinį festivalį.

2017 m. „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvavo 210 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Finalinis festivalis įvyko balandžio 22 d. Jonavoje.

2018 m. į projektą įsijungė 213 ikimokyklinių ugdymo įstaigų, kurios turėjo galimybę dalyvauti net keturiuose finaliniuose festivaliuose, kurie vyko Alytuje, Panevėžyje, Palangoje ir Jonavoje.

2019 m. žaidynėse dalyvavo 269 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai – trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Mažieji ir vėl džiaugėsi keturiais finaliniais festivaliais Alytuje, Panevėžyje, Palangoje ir Jonavoje.

Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kuriuos yra organizuojamos trimis etapais. Pirmajame etape dalyvauja visi įstaigos ugdytiniai ir bendruomenė. Antrajame etape įstaigos deleguoja komandą (3 mergaitės, 3 berniukai) atstovauti darželį. Šiame etape komandos turi galimybę gauti kvietimą į 3 etapą - festivalį. Trečiasis etapas - 4 festivaliai, kuriuose visi dalyviai tampa nugalėtojais. Siekiama, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą ir pozityvias emocijas sportuodami.

Žaidynių estafetės yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, tobulėjimas ir pagarba, diegimas.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: