Jonavos r. savivaldybė Neries upės pakrantėje, greta paplūdimio Panerių gatvėje suplanavo įrengti valčių, baidarių  prieplauką. Statybos projektiniai pasiūlymai visuomenei buvo pristatyti 2020 metais, o 2024 metų vasario mėnesį paskelbtas darbų atlikimo viešasis pirkimas pagal UAB „Synergy Solutions“ parengtą „Mažųjų laivų nuleidimo tako ir privažiavimo kelio, Neries upės pakrantėje, Jonavos mieste” statybos projektą. 

,,Jonaviečiai dažnai lankosi prie Neries, šalia tilto, kur yra paplūdimys, tinklinio aikštelė. Šalia to, ką turim, atsiras ir prieplauka, prie kurios bus galima privažiuoti automobiliu.   

Nesiekiama, kad staiga čia atsiras kateriai ar laivai. Prieplauka bus skirta baidarių ir valčių naudotojams, kurie galės patogiai išlipti ir papramogauti ar pailsėti, susiplanuoti plaukimo maršrutus.  

Prieplauka suprojektuota atsižvelgiant į potvynių riziką”, - apie projektą pasakojo Meras Mindaugas Sinkevičius.  

Šiam projektui rajono biudžete numatyta 600 tūkstančių eurų. Rangovų pasiūlymų laukiama iki kovo 4-osios.  

,,Neries krantinė yra didelį potencialą turintis plotas, kurį norime aktyviau naudoti, o su naujai įrengta infrastruktūra - ji taps patrauklesnė. Mes tikimės sklandaus viešųjų pirkimų konkurso ir patikimo rangovo atrankos", - teigia meras bei priduria, kad prieplauką įrengti tikimasi jau šiemet.  

Šiuo projektu numatoma įrengti patogią ir saugią infrastruktūrą poilsiaujantiems su vandens transportu, įrengiant privažiuojamą, surenkamą, transportuojamą sezoninę pantoninę (plūduriuojančią) prieplauką ir vandens transporto priemonių nuleidimo vietą. Prieplauka bus pritvirtinama prie Neries pakrantėje inkaravimui skirtų ryšių. Prieplauka numatoma su baidarėms ir valtims skirtais pririšimo/inkaravimo kabliais tam įrengtose vietose. Prieplauką su krantu jungs lieptas.  

Greta plūduriuojančios prieplaukos terasos suprojektuotas automobiliams skirtas privažiavimas (stabilaus pagrindo) su priekabomis valčių nuleidimui į vandenį.  Iki prieplaukos suprojektuotas ir pėsčiųjų takas, apsisukimo aikštelės. Dalis pėsčiųjų takų ir poilsio aikštelių pritaikomi žmonių su negalia reikmėms. 

Numatoma įrengti ilgaamžius ir vandalams atsparius mažosios architektūros elementus – suoliukus, gėlių vazonus, dviračių stovus, šiukšliadėžes. Numatyti saulės baterijomis arba pakraunami akumuliatoriais veikiantys šviestuvai. Prieplaukoje numatomas išardomas sezoninis stendas. 

Statybos metu bus ribojamas naudojimasis takais.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: