Kauno apygardos teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje jonavietė Ingrida Girdauskaitė, buvo pripažinta kalta dėl savo motinos padegimo ir mirties. Moteriai skirta 10,5 metų kalėjimo.

Kraupus išpuolis įvykdytas praėjusių metų rugpjūčio 27-ąją. Pagal tuomet skelbtus pirminius duomenis, tądien apie 19 val. pranešta, kad iš priešais esančio namo buto matyti juodi dūmai. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai aptiko atviras daugiabučio namo buto duris bei langus, o bute jautėsi stiprus degaus skysčio kvapas, degimo nebuvo.

Lovoje gulėjo sąmoninga, tačiau apdegusi moteris (g. 1950 m.), kambaryje buvo numestas užgesintas skuduras, kurį iki ugniagesių atvykimo užgesino pati dukra (g. 1977 m.).  Pastaroji buvo neblaivi, jai nustatytas 3,01 prom. girtumas.

Kaip vėliau nustatyta vykdant tyrimą, buitinio konflikto metu jonavietė specialiai apipylė savo motiną degiu skysčiu - žibalu, panaudojo popieriaus skiautes ir padegė ją. 

Pripažinta, jog nukentėjusioji patyrė dideles kančias: jai apdegė ne tik veido, bet ir dešinė ausies, peties, dešinės pažasties, žastų, dilbių, dešinio riešo, dešinės plaštakos, pėdų, kairės čiurnos oda.

Nors iš pradžių pareigūnai pradėjo tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, vėliau nukentėjusios būklė komplikavosi į uždegiminę ligą, ūmų kvėpavimo funkcijos nepakankamumą, pūlingą plaučių uždegimą, sepsį. Moteris mirė gydymo įstaigoje, o tyrimas perkvalifikuotas į tyčinį nužudymą. 

Teismas nusprendė, kad I. Girdauskaitė specialiai nesiekė nužudyti savo motinos, tačiau jos veiksmai pripažinti  žiauriu nužudymu ir jai skirta 10,5 metų kalėjimo. Šalia to, Iš jonavietės priteistas 22 233, 37 eurų siekiantis turtinės žalos atlyginimas. Tiek kainavo jos motinos gydymas.

Tiesa, I. Girdauskaitės motina 2008-aisiais taip pat  buvo pripažinta kalta dėl žmogžudystės - ji nužudė savo sutuoktinį. 

Teismo nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų nuo jo paskelbimo.

Taip pat skaitykite: