Jonavoje baigėme pirminį švietimo įstaigų darbuotojų testavimą greitaisiais serologiniais antikūnų testais, skelbia Jonavos r. savivaldybė. SAM nurodymu, pirmiausia buvo testuoti tie pedagogai, kurie vykdo ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiojo ugdymo programas.

Jonavos rajone patikrinti 455 švietimo įstaigų darbuotojai. Nustatyta, kad 123 iš jų turi antikūnų – jau yra sirgę koronavirusu.

„Ši žinia – gan iškalbinga. Viena vertus, prasirgusieji gali jaustis ramiau eidami į darbą, antra vertus – akivaizdu, kad švietimo įstaigų darbuotojai (ir ne tik pedagogai, nes klaidingai įsivaizduojama, jog kontaktą su vaikais turi tik pedagogas) neabejotinai yra tie, kurių rizika užsikrėsti dėl atliekamų pareigų yra labai didelė“, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Šią savaitę Jonavoje laukiama naujų vakcinos siuntų ir trečiadienį planuojama pradėti skiepyti antikūnų neturinčius švietimo įstaigų darbuotojus. Visus juos pasieks SMS žinutės, kuriose bus nurodyta, kada reikia atvykti į Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centrą.

Pedagogų vakcinacija ir profilaktinis testavimas – neprivalomi, bet padės greičiau atidaryti mokyklas.

Kaip rašoma ŠMSM pateiktame komentare, kai bus pasiskiepiję mokytojai ar dauguma jų, planuojama, kad ir vaikai galės sugrįžti į klases. Jeigu leis epidemiologinė situacija, tikimasi, kad vasario pabaigoje kontaktiniu būdu jau galėtų būti ugdomi ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai, taip pat pradinukai.

Jonavos r. savivaldybės inf.

Taip pat skaitykite: