Teismas atmetė UAB „Palink“ skundą, kuriuo prašyta panaikinti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) nutarimą dėl sankcijos už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą.

2018 m. spalio 25 d. VVTAT komisijos sprendimu „Iki“ parduotuvių tinklą valdančiai UAB „Palink“ skirta 10 000 eurų bauda už vartotojus klaidinusią informaciją apie parduodamų prekių kainas bei joms taikomas akcijas/nuolaidas. Tyrimo metu VVTAT nustatė, kad 5 skirtingose bendrovės parduotuvėse vartotojams nebuvo pritaikytos nuolaidos, pritaikytos mažesnės nei skelbtos nuolaidos arba prekės kainos kasoje neatitiko kainų, nurodytų kainolapyje. Sprendžiant dėl taikytinos sankcijos, VVTAT atsižvelgė į tai, kad UAB „Palink“ pakartotinai per vienerius metus padarė Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimą.

Teismo vertinimu, bendrovė nesilaikė profesinio atidumo reikalavimų. Būtent UAB „Palink“ turėjo imtis visų įmanomų priemonių, kad parduotuvės darbuotojai atliktų visus veiksmus, susijusius su kainolapių pakeitimu, ir vartotojai gautų teisingą ir neklaidinančią informaciją apie parduodamų prekių kainas ir joms taikomas nuolaidas. Teismas pripažino VVTAT sankciją kaip proporcingą padarytam pažeidimui ir bendrovės skundą atmetė.

Teismo sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Taip pat skaitykite: