Patogiau ir tvariau keliauti po saugomas teritorijas padės ką tik sukurta naujoji aplikacija „SAUgoma ir TAU“. Nuo šiol mobiliame telefone bus ne tik patogu daugiau sužinoti apie nacionalinių ir regioninių parkų, draustinių ir rezervatų vertybes, bet ir tiksliau nukeliauti prie pageidaujamo lankomo objekto.

Jums tereikia virtualiose parduotuvėse Google Play, AppStore susivesti raktinius žodžius – SAUgoma ir TAU ir nemokamai atsisiųsti šią mobilią programėlę į savo telefonus. 

Naujoji mobili aplikacija yra susieta su interneto svetainės www.saugoma.lt duomenų baze. Minėtas tinklalapis skirtas interaktyviai, dinamiškai ir patraukliai pristatyti Lietuvos saugomas teritorijas, galimybes lankytis jose. Mobili programėlė taip pat suteikia galimybę saugomų teritorijų lankytojams, keliaujant gamtoje, paprasčiau surasti lankytinus objektus.

Aplikacija skirta mobiliesiems įrenginiams su Android (4.4 versija ir naujesnėmis) ir iOS (9.0 versija ir naujesnėmis) operacinėmis sistemomis. Naršyti galima ir naudojant planšetinį kompiuterį.

Naujos programėlės piktograma - Lietuvos žemėlapis. Ją atsidarius pasitinka simpatiškas saugomų teritorijų simbolis – lūšiukas, o vėliau rodomas mūsų šalies žemėlapis, kuriame galima pasirinkti sluoksnius… Tarkim, su nacionaliniais parkais, su regioniniais parkais, su gamtos paveldo objektais ir t.t.

Keliautojas, iš anksto peržiūrinėdamas tam tikras lankytinas vietas, gali pažymėti objektus ar teritorijas, kurios bus jam įdomios kelionėje. Taip pat pageidaujamas vietas galima rasti pagal paieškos frazes.

Mobilioje aplikacijoje yra navigacijos galimybė. Keliautojui pasirinkus norimą objektą, rodomas optimaliausias maršrutas – kaip nuvykti.

Naujoje mobilioje programėlėje pristatomos saugomos teritorijos, pateikiama aktuali informacija apie nacionalinius ir regioninius parkus, gamtos paveldo objektus. Čia galima rasti glaustą informaciją apie saugomų teritorijų lankytojų centrus, gamtos mokyklas, pažintinius ir mokomuosius takus, apžvalgos bokštus, kitus objektus lankytojams.

Mobiliosios aplikacijos vartotojas turi galimybę interaktyvių nuorodų pagalba pasiekti svarbią informaciją apie lankytojo bilietą, apie saugomų teritorijų produkto ženklo turėtojus, taip pat susipažinti su saugomose teritorijose vyktančių renginių kalendoriumi. 
Programėlėje sudaryta galimybė pasirinkti kalbą – lietuvių arba anglų. Programėlė pritaikyta ir neįgaliems.

Kadangi mobilioji aplikacija neseniai paleista, gali pasirodyti tam tikrų klaidų. Vartotojus prašome būti atlaidiems ir pastebėjus klaidas, siųsti pastabas el. paštu admin@vstt.lt 

Mobili aplikacija „SAUgoma ir TAU“ buvo sukurta ES projekto „Saugomų vertybių pažinimas ir informacijos sklaida“ lėšomis. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: