Lietuvoje darbą jau rado 11,5 tūkst. nuo karo Ukrainoje pabėgusių žmonių. Tai sudaro daugiau nei trečdalį į Lietuvą atvykusių darbingo amžiaus žmonių iš Ukrainos. Šeši iš dešimties ukrainiečių dirba vidutinės kvalifikacijos darbą, o kas vienuoliktam pavyko gauti aukštos kvalifikacijos darbą. Ukrainos karo pabėgėliai jau dirba visose Lietuvos savivaldybėse. Iš viso šiuo metu į Lietuvą yra atvykę daugiau kaip 55,8 tūkst. ukrainiečių, per 31 tūkst. – darbingo amžiaus.

„Į Lietuvą atvykę karo pabėgėliai iš Ukrainos aktyviai ieško darbo, įsidarbina ir prisideda prie mūsų šalies ekonomikos kūrimo. Įsidarbinimas yra labai svarbi integracijos dalis. Džiaugiamės, kad sparčiai daugėja įsiliejančių į mūsų darbo rinką ukrainiečių. Dėkoju darbdaviams, kurie suteikė jiems darbo vietas ir kviečiu toliau registruoti laisvas darbo vietas Užimtumo tarnyboje“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Ukrainiečiai dirba visose šalies savivaldybėse

Daugiausia ukrainiečių dirba didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje – per 3,6 tūkst., Kaune – 1,7 tūkst., Klaipėdoje – 1,4 tūkst. ir kituose. Daugėja įsidarbinančių Alytaus miesto, Kauno ir Vilniaus rajonų, Druskininkų, Palangos, Elektrėnų,  Visagino, savivaldybėse. Užimtumo tarnyba šiuo metu jau yra padėjusi įsidarbinti beveik 6 900 Ukrainos karo pabėgėlių.

Aukštos kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba per 1 tūkst. arba kas vienuoliktas ukrainietis, įdarbintas Lietuvoje po vasario 24-osios, kai prasidėjo Rusijos karas prieš Ukrainą. Iš jų 57 – sveikatos specialistai (gydytojai, veterinarai, slaugos specialistai ir kt.), 174 - mokymo specialistai (mokytojai, mokslo darbuotojai, kt.), 68 - IT ir ryšių specialistai.

Vidutinės kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba 7,2 tūkst. ukrainiečių arba 62,5 proc. įsidarbinusių po karo veiksmų Ukrainoje pradžios.

Didžioji dalis darbdavių ukrainiečius įdarbina neterminuotai. Užimtumo tarnyboje šiuo metu yra užsiregistravę per 6,3 tūkst. darbo ieškančių žmonių iš Ukrainos.

Dirba ir moka mokesčius Lietuvoje

Dirbantys ukrainiečiai mūsų šaliai jau sumokėjo apie 6,5 mln. eurų mokesčių, preliminariais skaičiavimais per gegužės mėnesį – beveik 3,5 mln. eurų mokesčių – pajamų, sveikatos draudimo, pensijų ir socialinio draudimo.

Lietuvoje dirbančių ukrainiečių atlyginimai svyruoja nuo minimalaus iki beveik 2 tūkst. eurų per mėnesį, priklausomai nuo darbo pobūdžio. Vidutiniškai mūsų šalyje dirbantis ukrainietis per mėnesį uždirba apie 960 eurų „ant popieriaus“.

SADM inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: