Kraujo donorystės akcijose dalyvaujantys žmonės, ko gero, yra girdėję KELL antigeno sąvoką, tačiau ar visi žinome, kas tai yra?

Nacionalinis kraujo centras paaiškina, kad kiekvieno žmogaus kraujo ląstelės eritrocitai savo paviršiaus apvalkale turi tam tikrus darinius, kurie vadinami antigenais.

Šių antigenų yra labai daug ir jie pagal savo sudėtį suskirstyti į tam tikras sistemas, kurios vadinamos kraujo grupėmis: ABO, Rh, Kell ir kitos.

Po ABO ir Rh kraujo sistemų Kell sistema yra svarbiausia. Kell antigenas neturi įtakos žmogaus sveikatai. Kraujo grupių antigenai yra genetiškai paveldimi, o tai reiškia, kad tam tikra tvarka perduodami iš tėvų vaikams, todėl vaikai gali paveldėti ir Kell antigeną. Pagal ABO, Rh, Kell kraujo grupes parenkamas ligoniui tinkamas kraujas.
Kell antigenas yra stipraus imunogeniškumo. Jei Kell antigeną turinčio kraujo perpilama tiems, kas šio antigeno neturi - pasigamina antikūnai. Todėl daugelyje šalių nerekomenduojama perpilti kraujo su Kell antigenu vaikams, jaunoms moterims, sergantiems onkologinėmis ir kraujo ligomis, nes sukelia neigiamą organizmo reakciją.
Daugiau apie kraujo donorystę skaitykite čia. 
Parengta pagal NKC inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: