Kaip jau skelbta, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Chemikų g. iš ketvirto aukšto iškrito be priežiūros likęs vaikas. Plačiau apie tai ČIA. 

Šaltinių teigimu, vaikas pristatytas į reanimaciją, jo būklė sunki.  

Kaip teigia Jonavos r. socialinių paslaugų centras, tragediją išgyvenanti šeima jiems žinoma iš anksčiau. 2022 metais buvo gautas signalas dėl netvarkos, nešvaros. Šeimai buvo siūloma socialinė pagalba, buvo bandoma užmegzti ryšį su ja, tačiau socialiniams darbuotojams nepavyko gyvai susitikti su šeima, o vėliau gauta informacija, kad šeima išvyko iš Jonavos rajono. Apie situaciją buvo pranešta vaiko teisių gynėjams.

Kaip teigia Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė, apie Jonavoje įvykusią nelaimę informaciją gavo iš policijos.

,,Aiškinamės aplinkybes, renkame kitą informaciją, kuri svarbi užtikrinant vaiko saugumą ateityje. Tačiau šiuo metu visiems svarbiausia yra vaikučio sveikata.

 Šiai šeimai anksčiau jau esame inicijavę pagalbą. Tačiau paskutinius metus pranešimų dėl galimų vaiko teisių pažeidimų ar apie neprižiūrimą vaiką – nebuvo. Tad vaiko teisių gynėjai pirmiausiai sieks išsiaiškinti, kokia pagalba vaiko tėvams padėtų įveikti esamus sunkumus, sustiprinti tėvystės įgūdžius ir ją nedelsiant inicijuosime. Visą reikalingą pagalbą šeimoms teikia savivaldybėse veikiantys socialinių paslaugų centrai.

Vaiko teisių gynėjai primena, kad ypač mažametį vaiką auginančiai šeimai svarbu nuolat būti budriai ir dėmesingai, nepalikti vaiko vieno. Net minutei prarastas suaugusiųjų dėmesys gali baigtis vaiko trauma ar kita skaudžia nelaime.

Vaiko saugumą stenkimės vertinti ne iš suaugusiojo, o iš vaiko pozicijos. Net jeigu mums, suaugusiesiems, atrodo, kad aplinka saugi, atminkime, kad mūsų mažieji iš prigimties smalsūs, linkę tyrinėti aplinką ir ne visada dėl amžiaus ir brandos gali įvertinti grėsmes.

Jeigu vaiką jau užmigdėme, pasidomėkime, ar jis tikrai tebemiega, gal atsikėlė ir atsidarė langą ar sugalvojo pažaisti su kambaryje rastu aštriu daiktu. Užmigdytas mažylis gali pabusti, tyliai išlipti iš lovos ir užlipti ant stalo, palangės.

Labai svarbu saugūs langai ir balkonai. Tėvams reikėtų įvertinti, ar ten  kur miega ar laiką leidžia vaikai saugiai praverti langai – ar jie negalės užsilipti ant palangės ir persisverti, iškristi per langą. Visuomet svarbu atminti, kad įvairūs apsauginiai tinkleliai nuo vabzdžių nėra vaikų saugumą užtikrinanti priemonė – jie neišlaiko vaiko svorio, nėra tam pritaikyti. 

Tokių atvejų, kai vaikas iškrenta pro langą dažniau pasitaiko vasarą", - teigia Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė. 

Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112. 

Dėl šio atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Tas, kas dėl neatsargumo sunkiai sužalojo ar susargdino žmogų, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų. 


 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: