Per ilgąjį Joninių savaitgalį daugelis gyventojų laiką leis sodybose, vyks prie vandens telkinių ar jūros.  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, pernai per Jonines kilo 78  gaisrai, žūčių juose išvengta, buvo  atliktas 71  gelbėjimo darbas, nuskendo vienas žmogus.

Kaip rodo penkerių metų statistika, per  Jonines kilo 408 gaisrai, ugnis nusinešė vieno žmogaus gyvybę, buvo atlikti 569 gelbėjimo darbai, ištraukta 16 skenduolių. Todėl artėjant šiam šventiniam savaitgaliui ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų pasirūpinti savo ir kitų saugumu, nes tai padės išvengti skaudžių nelaimių.

Viena iš Joninių šventinių tradicijų – laužų kūrenimas. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad reikia atsakingai pasirinkti laužui skirtą vietą. Įkurti jį galima  ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų, o nuo medžių laužas gali būti kuriamas ne arčiau  kaip 5 metrų atstumu. Norėdami užtikrinti saugumą, šalia turėkite vandens, kad galėtumėte greitai plintančią ugnį laiku nuslopinti. Dera žinoti, kad pučiant stipriam vėjui, ugnis gali išplisti akimirksniu. Jokiu būdu negalima  prie laužo palikti vaikų be priežiūros.

Taip pat reikėtų įsitikinti ar netoli nuo laužo  nėra degių daiktų, šiukšlių konteinerių, automobilių.  Baigus kūrenti, laužavietę būtina užpilti vandeniu ar apkasti žeme.  Palikdami laužą, įsitikinkite, kad žarijos jame  visiškai užgesusios.

Kepsnines, šašlykines, ugniakurus ar lauko židinius galima naudoti ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų. Ypač pavojinga įkurti jas šalia tujų, kurios  labai greitai užsidega, taip pat prie plastikinių tvorų ar lauko baldų. Niekada neleiskite jų įkurti vaikams. Atidžiai prižiūrėkite žaidžiančius vaikus ir naminius gyvūnus, kad šie neprisiartintų prie zonos, kurioje stovi kepsninė.

Šašlykines, kepsnines statykite tik ant tvirto pagrindo, kuo toliau nuo medžių ar krūmų ir nė minutei nepalikite jų be priežiūros.

Šventiniu metu  daugelis linkę atsipalaiduoti ir dažnai nesaugiai elgiasi vandenyje. Vien šiais metais ugniagesių gelbėtojų  statistikos duomenimis, vandens telkiniuose jau nuskendo 54 žmonės.

PAGD inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: