Buvo skelbiama, jog aplinkosaugininkai automobilių išmetamą taršą gali tikrinti jau nuo š. m. sausio, tačiau buvo laukiama šiltesnių orų, teigta, jog tikrinimai startuos pavasarį. Plačiau rašėme ČIA.     

Portalo redakcija sulaukė vairuotojų pranešimų, jog aplinkosaugininkai jau dabar, vasario 22-ąją pradėjo tikrinimus. Anot vairuotojų, transporto priemonės buvo sustabdytos, patikrinta jų tarša, neva surašytos baudos už viršytas numatytas oro taršos normas ir kai kam uždrausta dalyvauti eisme panaikinus techninės apžiūros dokumentų galiojimą.  

Intriguojančią žinią paprašėme pakomentuoti Aplinkos apsaugos departamento (AAD).  

Ar tikrinimai išties pradėti?  

,,Pastebėjome, kad įvairiose grupėse sklinda tikrovės neatitinkanti informacija, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pradėjo automobilių taršos tikrinimus. Paneigiame šią informaciją, taip pat atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu Aplinkos apsaugos departamentas dar tik ruošiasi patikrinimams: perkama tam speciali įranga, apmokomi pareigūnai. Taip pat svarbu, kad būtų šiltesni orai, kad tinkamai ir tiksliai veiktų įranga. Apie planuojamus patikrinimų reidus visuomenę informuosime atskirai. 

Svarbu paminėti, kad tamsiuoju paros metu neplanuojama organizuoti reidų susijusių su transporto priemonių taršos matavimais”, - teigė AAD Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyrius. 

Tuo pačiu priminta, kad daugiau informacijos apie būsimus patikrinimus galite rasti ČIA ir ČIA.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: