Iš Jonavos į Vilnių keliaujantys vairuotojai, ko gero, jau žino, kad jų kelionė gali sutrumpėti pasirinkus kelią pro Upninkų kaimo pusę. Kiek anksčiau šio kelio buvo privengiama, nes dalis jo buvo neasfaltuota, tačiau situacijai pasikeitus ir išasfaltavus visą atkarpą, šalia jos gyvenantys žmonės pastebi - automobilių srautas kelyje Jonava - Upninkai - Keižonys gerokai padidėjo. Tai, anot gyventojų, lemia ir prastėjančią senesnio asfalto būklę. Teiraujamasi, ar neplanuojama įvertinti jos atkarpoje nuo Jonavos link Upninkų. 

,,Mašinų daug, daugėja ir duobių. Dalis jų - aštrios ir pavojingos. Kelias vietomis nesužymėtas nei linijomis, nei kuoliukais. Naktį važiuoti juo tikrai nesaugu, o dalis vairuotojų nevengia važiuoti greičiau. Situacija pablogėjo, kai buvo baigta asfaltuoti žvyruotas atkarpas. Natūralu, nes dabar aptariamu keliu važiuojama žymiai daugiau. 

Įdomu, ar neplanuojama atnaujinti senesnės kelio dangos? Jei važiuosime nuo Lokėnėlių link Upninkų, pamatysime, kad ji yra prastos būklės", - pasakojo Upninkų kaimo gyventojas Vladas. 

Kaip paaiškino Lietuvos automobilių kelių direkcija, valstybinės reikšmės kelių kapitaliniai ir paprastieji remontai yra įgyvendinami pagal prioritetinių eilių sąrašą (viešai skelbiamas svetainėje www.lakd.lt) ir pagal skiriamą finansavimą.

,,Šio kelio 5 ruožai (nuo 21,310 km iki 24,190 km, nuo 19,130 km iki 21,310 km, nuo 4,280 km iki 5,364 km, nuo 11,774 km iki 19,130 km, nuo 0,000 km iki 0,620 km) yra įtraukti į rekonstruotinų ir remontuotinų valstybinės reikšmės kelių ruožų prioritetinės eilės sąrašą, parengtą pagal rekonstruotinų ir remontuotinų valstybinės reikšmės kelių ruožų vertinimo ir prioritetinės eilės sudarymo metodiką. Prioritetinės eilės sąraše aukščiau paminėti ruožai atitinkamai nurodyti 468, 504, 976, 1296, 1430. Dar keli kelio ruožai eilėje išsidėstę dar žemiau. Atsižvelgiant į prioritetinės eilės vietas bei skiriama finansavimą, artimiausiu metu  valstybinės reikšmės rajoninio kelio 1502 Bukonys–Upninkai–Keižonys kapitališkai tvarkyti neplanuojama", - nurodė LAKD.

Papildomai informuojama, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija kasmet atlieka valstybinės reikšmės kelių dangos būklės matavimus ir pagal šiuos duomenis peržiūri bei atnaujina prioritetinės eilės sąrašus. Atkreipiamas dėmesys, kad kelių projektų įgyvendinimas priklauso nuo skiriamo finansavimo.

LAKD akcentuoja, kad valstybinės reikšmės kelius periodinės priežiūros tvarka prižiūri už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą atsakinga AB „Kelių priežiūra“, kuri duobes tvarko nustatyta tvarka, pagal normatyvinius reikalavimus. Dėl duobių gyventojai papildomai gali kreiptis blogi.keliai@lakd.lt arba skambinti tel. 1871.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: