Joninių tvenkinyje skęstantįjį žaibiškai ištraukia ugniagesiai gelbėtojai. Ne pagal kelių eismo taisykles važiavusį ir automobilio partrenktą paspirtukininką sutvarsto ir įtvarus uždeda Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Policijos pareigūnai greitai pagauna iš įvykio vietos pabėgusį ir paspirtukininką partrenkusį vairuotoją. Policijos kinologas su šunimi intensyviai darbuojasi dingusio daikto paieškose.

Čia ne filmo scenarijus. Čia – pasiruošimas artėjančioms atostogoms bei demonstraciniai veiksmai Jonavos mokiniams, kuriems vaizdžiai parodyta, kaip reikia elgtis neeilinėje situacijoje, kur reikia kreiptis pagalbos, ir kaip reaguoti atsitikus nelaimei.

„Artėja vasaros atostogos. Policijos pareigūnai, kinologai, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Visuomenės sveikatos biuras, įstaiga „Saugi lapė“ norėjo priminti vaikams, kaip saugiai elgtis prie vandens, kaip teisingai vairuoti paspirtuką, ką daryti atsitikus eismo įvykiui, ir kaip suteikti pirmąją pagalbą“, - sako Kauno AVPK, Jonavos r. PK Bendruomenės pareigūnė Jelena Pališkienė.

Šiandien Joninių slėnyje ir prie Joninių tvenkinio susirinkusiems Jonavos mokiniams vyko ne tik parodomoji programa, bet ir reikėjo atsakyti į testo klausimus, kurie atskleidė, kad vaikai turi reikalingų žinių.

„Kiek spėjom testų patikrinti, vaikai atsakė teisingai, nepaisant pasitaikiusių smulkių klaidelių. Išsamiuosius atsakymus dar peržiūrėsime ir geriausiai atsakiusiems bus įsteigti trys prizai“,- sako pareigūnė.

Bene daugiausiai nuostabos šūksnių sulaukė scena, kuomet buvo partrenktas ir dirbtiniu krauju apsitaškė  paspirtukininkas Tomas, kuris važiavo nesilaikydamas Kelių eismo taisyklių – per ausines garsiai klausėsi muzikos ir nieko aplink negirdėjo, nesustojo prieš perėją, važiavo, o nesivedė paspirtuko per pėsčiųjų perėją, nedėvėjo saugos šalmo, kuris yra privalomas vaikams iki 18 metų.

„Mes ir siekėme, kad situacijos demonstravimas pasirodytų kuo įtikinamesnis, nes paspirtukais dabar daug kas naudojasi, ir ne visuomet paiso taisyklių.  Norėjome parodyti, kaip reikia važiuoti saugiai ir kokių klaidų nedaryti, kad nepatekti į Tomo situaciją“, - pasakojo J. Pališkienė.

Kauno AVPK Jonavos r. policijos komisariatas už renginį dėkoja kolegoms Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Visuomenės sveikatos biuro specialistams, įstaigai „Saugi lapė“ bei mokykloms ir vaikams, kurie po šio renginio, tikimasi, prisimins saugų elgesį vasaros atostogų metu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: